خبرهای تازه

فهرست نهایی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری به کمیسیون انتخابات سپرده شد

(Last Updated On: آوریل 23, 2019)

کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی فهرست نهایی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری را به کمیسیون مستقل انتخابات سپرد.

 کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی، طی یک نشست خبری امروز (سه شنبه، ۳ ثور) می‌گوید که پس از بررسی‌ها فهرست نامزدان انتخاباتی را نهایی ساخته است که بر بنیاد تصمیم این کمیسیون، هیچ نامزد انتخابات ریاست جمهوری از فهرست نامزدان حذف نشده و تمامی نامزدان توانسته اند به فهرست نهایی راه یابند.

با این حال، این کمیسیون می‌گوید که پس از بررسی سندهای نامزدان، فهرست را نهایی ساخته و هیچ گونه اعتراض در برابر نامزدان ریاست جمهوری وجود نداشته است.

زهره بیان شینواری رییس این کمیسیون می‌گوید: “بعد از اینکه معلومات خواستیم چیزی دریافت نشد که نام نامزدان حذف شود.”

 در همین حال، این کمیسیون می گوید که از اداره‌های گونه گون در مورد هجده نامزد انتخابات ریاست جمهوری اطلاعات خواسته شده بود که پس از تحقیقات از سوی این نهادها، فهرست نهایی نامزدان ترتیب گردیده است.

قاسم الیاسی، دبیر این کمیسیون بیان میدارد: “پس از رسیده گی به تمام اعتراضات به کمیسیون مستقل انتخابات ارسال می گردد که فیصله کمیسیون در این باره نهایی می باشد.”

قرار است انتخابات ریاست جمهوری بتاریخ ششم ماه میزان سال روان برگزار شود. در این انتخابات ۱۸ نامزد برای کسب چوکی ریاست جمهوری ثبت نام کرده‌اند. محمداشرف غنی، عبدالله عبدالله، محمدحنیف اتمر،‌ رحمت‌الله نبیل، احمدولی مسعود، عبداللطیف پدرام، غلام‌فاروق جیلانی،‌ گلبدین حکمتیار،‌ عبدالحکیم تورسن، سیدنورالله جلیلی، عنایت‌الله حفیظ، زلمی رسول، نورالحق علومی، محمدشهاب حکیمی، فرامرز تمنا، محمدابراهیم الکوزی، نورالرحمان لیوال و شیدامحمد ابدالی نامزدان رقابت‌های انتخاباتی ششم ماه میزان هستند. 

گزارشگر: سمیع جهش

About Ariana News

Avatar

Check Also

نگرانی‌ها از فعالیت‌ گروه داعش در افغانستان

(Last Updated On: آگوست 20, 2019)  سازمان ملل متحد، خاک افغانستان را یگانه مکان امن …