خبرهای تازه

فرمانده کل نیروهای خارجی از آماده‌گی برای پیکار با هراس افگنی در کشور خبر می دهد

(Last Updated On: مارس 29, 2019)

سکات میلر فرمانده کل نیروهای خارجی درافغانستان تاکید می ورزد که از تمامی امکانات شان برای برقراری صلح کار می گیرند و به همکاری شان  با افغانها متعهد استند.

سفیرامریکا، فرمانده کل نیروهای خارجی درافغانستان ومقامهای امنیتی افغان درسفری به ولایت بلخ از آماده گی ها برای جنگیدن دربرابر گروهای هراس افگن سخن میزنند. سکات میلر می گوید که درکنار پشتیبانی از روند صلح آماده مبارزه نظامی دربرابرجنگجویان استند.

آقای میلر می گوید:” تعهد ما حمایت از افغان ها و نیرو های افغان است. به عنوان فرمانده نیرو های حمایت قاطع اطمینان میدهم که از نیرو ها و امکانات ما برای حمایت از صلح استفاده می کنیم و در عین حال ما به مبارزه خود نیز ادامه خواهیم داد.”

دراین فصل تازه جنگ، مقامهای امنیتی می گویند که با راهکارهای متفاوت هراس افگنان را درلانه های شان هدف قرار میدهند.

خوشحال سادات، معین ارشد امنیتی وزارت داخله اظهار می دارد: “بزودی شیوه عملیات ها تغیر خواهد کرد. شیوه ای که چگونه بتوانیم دشمن را درلانه های شان هدف قرار بدهیم”.

اخیرا ولایت های شمالی موجی از حملات طالبان و داعشیان را گواه بوده است. چنانکه حتاهمسایه های شمالی کشور بارها از گسترش هراس افگنی در مرز با افغانستان نگرانی کرده اند.

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع بیان می دارد: “ما روی مسایل امنیتی برنامه های آینده جنگ ، بازسازی و آماده گی برای  انتخابات با والیان بگونه مفصل صحبت کردیم.”

فصل تازه جنگ همزمان با تلاشهای صلح آغاز شده است. تلاشهای که دیده شود دوطرف جنگ را ازمیدان مازعه بیرون خواهد کشید یانه!

گزارشگر: شاهپور فرهمند

About Ariana News

Avatar

Check Also

سفیر افغانستان در امریکا از خروج زودهنگام نظامیان خارجی ابراز نگرانی می‌کند

(Last Updated On: اکتبر 17, 2019) رویا رحمانی، سفیر افغانستان در ایالات متحده امریکا، از …