فرمانده ناتو: منابع مالی طالبان در هر نقطه ای از افغانستان مورد هدف قرار میگیرد

(Last Updated On: ژوئن 28, 2018)

یک فرمانده نیروهای هوایی آمریکا میگوید که منابع مالی طالبان در هرجایی که باشد هدف بمباردمان هوایی قرار گرفته و نابود می شود.

نیروهای هوایی ماموریت حمایت قاطع ادعا میکنند که از آغاز بهار تا اکنون ۱۵۴ حمله بر نشست ها و منابع مالی طالبان انجام شده که از اثر آن میلیون ها دالر زیان به این گروه وارد شده است.

فینس بنچ، معاون فرماندهی هوایی ماموریت حمایت قاطع گفت: “پیش از آنکه آتش بس آغاز شود ما بر ۱۵۴ هدف بالای طالبان مسلح حملات را انجام دادیم و نیروهای امنیتی افغانستان هم در آن دخیل بودند. در این حملات کارخانه های مواد مخدر، ذخیره گاه های مهمات و اسلحه، فرماندهان و مراسم و نشست های آنان هدف قرار گرفته است.”

به گفته ی این فرمانده در گذشته در برابر گروه های عملیات صورت می گرفت که با نیروهای امنیتی افغانستان و بین المللی در جنگ بودند اما اکنون همه گروه های مسلح مخالف دولت در هرجا که باشند مورد حمله قرار می گیرند.

ناتو تاکید میکند که جامعه جهانی از طالبان می خواهد آتش بس درازمدت کند. این فرمانده ناتو افزوده که با حملات هوایی و ازبین بردن منابع مالی طالبان را وادار به شرکت در روند صلح می کنند.

آقای بنچ افزود: “در حملاتی که ما پیش از آتش بس بر گروه طالبان انجام دادیم ۴۵ میلیون دالربه گروه زیان وارد شده و منابع مالی آنان نابود شده است.”

شماری از فرماندهان ماموریت حمایت قاطع از مسلکی بودن نیروهای امنیتی افغانستان ستایش کرده و می افزایند که بهترین راه برای طالبان رو آوردن به صلح است؛ در غیر آن ۱۹ مرکز آنان در زمان کوتاهی از بین برده شده و حملات دیگر هم بر آنها انجام می شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

جف بزوس ده میلیارد دالر برای مبارزه با گرمای جهانی اهدا میکند

(Last Updated On: فوریه 18, 2020)ثروتمندترین مرد جهان و صاحب شرکت آمازون، جف بزوس ده …