فرمانده لوای سوم ارتش در غزنی جان باخت

(Last Updated On: جولای 17, 2019)

عبدالمبین محبتی، فرمانده لوای سوم قول اردوی ۲۰۳ تندر، امروز (چهارشنبه، ۲۶ سرطان) در ولسوالی قره باغ ولایت غزنی جان باخت.

 امان کامرانی، عضو شورای ولایتی غزنی، به آریانانیوز می‌گوید که پس از چاشت امروز سربازان نیروهای حمایت قاطع و سربازان ارتش افغانستان در مرکز ولسوالی قره باغ نشستی را برگزار کرده بودند، بعد از ختم این نشست زمانی‌که این سربازان می‌خواستند سوار طیاره شوند توسط یک فرد نفودی گروه طالبان مورد تیراندازی قرار گرفتند که در نتیجه آقای محبتی جان باخته و یک سرباز دیگر نیز زخمی شده است. گفته میشود که این فرد نفوذی طالبان در صفوف پولیس محلی وظیفه داشت.

 به گفته این عضو شورای ولایتی غزنی، پس از این حمله طیاره‌های دیگر نیز منطقه را هدف پرتاب بم قرار دادند که تاحال جزئیات بیشتر از این رویداد در دست نیست.

با این حال، مقام‌های محلی غزنی در مورد این رویداد تاکنون چیزی نگفته اند.

در همین حال، وزارت دفاع در یک خبرنامه گفته است که آقای محبتی از بهر بررسی اوضاع امنیتی غزنی به آن ولایت سفر کرده بود که در بعد از نشست امنیتی از سوی یک فرد نفوذی طالبان هدف شلیک قرار گرفته است.

اما، گروه طالبان در یک خبرنامه گفته اند که در این رویداد چندین نیروی امنیتی افغان و حمایت قاطع از سوی فرد نفوذی آنان کشته شده است که در مقابل فرد نفوذی نیز از سوی پولیس از پا درآمده است.

غزنی از ولایت های نزدیک به کابل، از جمله مناطق ناامن کشور به حساب می‌رود، گروه های مخالف مسلح حکومت در بیشتر از ولسوالی های آن حضور و فعالیت دارند، در گذشته نه چندان دور مرکز این ولایت به دست طالبان سقوط کرد که بعد از گذشت چند روز دوباره زیر اداره نیروهای امنیتی افغان قرار گرفت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده را در شهر کابل به قتل رساندند

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده در حوزه هفتم …