خبرهای تازه

فرمانده امنیه بلخ از تغییرات زود هنگام در رهبری پولیس این ولایت خبر می‌دهد

(Last Updated On: می 8, 2019)

اجمل فایز، سرپرست فرماندهی پولیس بلخ از تغییرات زودهنگام در رهبری حوزه‌های امنیتی شهر مزار، برای بهبود امنیت خبر میدهد.

آقای فایز، میگوید محل بود و باش گروه‌های مسلح غیر مسئول شناسایی شده و برای بازداشت این افراد به زودی عملیاتی را آغاز خواهد کرد.  

در همین حال، سرپرست فرماندهی پولیس بلخ می‌گوید به خاطر امنیت بهتر در سطح این ولایت، به زودی تغییراتی در رهبری حوزه‌های امنیتی شهر مزار به وجود خواهد آمد تا به جای افراد کارشکن، اشخاص مسلکی و متعهد به کار گماشته شود.

همچنان آقای فایز میگوید به آمرین حوزه‌های امنیتی بلخ وقت تعیین کرده بود تا در راستای تأمین امنیت مناطق شان تلاش کنند اما بنابر شکایت مردم و بی توجهی آنان به وظیفه، این اقدام را روی دست گرفته است.

آقای فایز میگوید: “به آمرین حوزه ها و مسوولین یک ضرب العجل تعیین کرده بودیم، در صورتیکه سطح جرایم کاهش پیداه کند آن آمرین با هستند اگر در ساحات زیر امر شان ناامنی گسترش پیداه کند این نیروهای پولیس از وظیفه سبک دوش میشوند.”

با این حال، حضور باندهای مسلح غیرمسئول از مواردیست که نگرانی جدی برای بلخیان به بار آورده.

وی به همه زیردستان خود دستور داده است تا در صورت بی اعتنایی و برخورد گروه‌های مسلح با پولیس، بالای آنان شلیک کنند.

آقای فایز می‌افزاید: “ما امر فیر را برای نیروی خود در صورتی دادیم که اگر متخلفین از اسلحه شان در برابر نیروهای امنیتی استفاده میکنند.”

همچنان عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولسوالی بلخ و شاهراه بلخ – جوزجان برای تصفیه و تلاشی این ساحات از نزد طالبان آغاز شده است.

آقای فایز می‌گوید گروه‌های مشترک امنیتی مجهز و نیروی اضافی نیز برای امنیت ولسوالی‌های ناامن بلخ برای کمک به سربازان تنظیم شده است.

گزارشگر: وحیده فیضی

About Ariana News

Avatar

Check Also

یافته‌های «میک» بر موجودیت فساد در ادارات حکومتی تأکید دارد

(Last Updated On: سپتامبر 22, 2019) یافته‌های کمیته مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه در برابر …