خبرهای تازه

فرشاد نور سرانجام دعوت تیم ملی فوتبال افغانستان را پذیرفت

(Last Updated On: ژانویه 9, 2017)

noorفرشاد نور پس از دو سال تلاش و رایزنی بلاخره دعوت تیم ملی فوتبال افغانستان را پذیرفت.

فرشاد نور یکی از بازیکنان مستعد افغان در لیگ برتر فوتبال هالند است. وی در باشگاه روداکرکراد (تیم هفدهم لیگ برتر هالند) عضویت دارد و اولین بازیکنی است که از یک تیم لیگ برتر اروپا به جمع شیران خراسان می پیوندد.

پس از صعود تیم ملی فوتبال افغانستان در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و مقدماتی جام ملت های آسیا 2019 (امارات)، کدر رهبری تیم ملی فوتبال در آن زمان برای پیوستن این بازیکن صحبت کرد و از او رسماً برای حضور در تیم ملی فوتبال افغانستان دعوت شد، ولی فرشاد نور در آن زمان از پوشیدن لباس تیم ملی ابا ورزید.

اما شب گذشته پس از ملاقات و جلسه انوش دستگیر، مربی موقت تیم ملی فوتبال با مدیر برنامه های فرشاد نور وی از پوشیدن پیراهن تیم ملی و عضویت در تیم فوتبال افغانستان استقبال کرد.

انوش می گوید: با دادن احساس خوب یک بازیکن در هنگام پوشیدن پیراهن تیم ملی فوتبال کشورش و نظاره کردن هواداران تیم کشورت او قانع شد تا پوشیدن پیراهن تیم ملی فوتبال افغانستان را قبول کند.

فرشاد نور یکی از بازیکنان تربیت شده باشگاه «پی اس وی آیندهون هالند» است که در سال 2015 به روداکرکراد پیوست.

کارشناسان فوتبال افغانستان معتقدند با آمدن این بازیکن حرفه ای از یک لیگ حرفه ای فوتبال دنیا به تیم ملی فوتبال کشور، انگیزه برای سایر بازیکنان حرفه ای ایجاد می شود تا دعوت تیم ملی فوتبال را قبول کنند.

بازیکنان شاخص دیگری نظیر، مصطفی امینی، مشتاق حسین یعقوبی و ندیم امیری از جمله بازیکنان حرفه ای هستند که در لیگ های برتر کشورهای اروپایی بازی می کنند که تاکنون از حضورشان در تیم ملی فوتبال افغانستان سخنی نگفته اند.

گزارشگر: مرتضی دانش

About Ariana News

Check Also

هفت طالب مسلح در بلخ کشته و بازداشت شدند

(Last Updated On: فوریه 23, 2019) در نتیجه عملیات قطعات خاص نیروهای ارتش، در ولسوالی …