خبرهای تازه

فرار یک والی نام‌نهاد طالبان از زندان امنیت ملی در فاریاب

(Last Updated On: ژوئن 7, 2019)

شورای ولایتی فاریاب تایید می‌کند که صلاح‌الدین ایوبی، والی نام نهاد پیشین گروه طالبان برای این ولایت از زندان امنیت ملی فرار کرده است.

اعضای شورای ولایتی این ولایت رهایی هم‌زمان ۸۴ زندانی را از زندان طالبان و فرار این مقام طالبان از زندان حکومت را پرسش برانگیز می‌خوانند.

در همین حال، نهادهای امنیتی از دادن جزییات در این باره خودداری می‌کنند؛ اما طالبان  ادعا می‌کنند که آقای ایوبی، از اعضای کلیدی این گروه با فرار از زندان پس از سه سال به جمع گروه طالبان پیوسته است.

بسم الله وزیری، رییس ستاد ارتش در این مورد می‌گوید: “شب گذشته ما در فاریاب در قیصار به تعداد هشتاد نفر از هم‌مسلک‌های مان را افغان‌های بی دفاع را از زندان آنان رها کردیم.”

با این حال، پرسش‌ها به میان می‌آید که این فرد کلیدی گروه طالبان که یکی از خطرناک‌ترین چهرهای طالبان درجنگ شمال بود، چرا دراین سه سال به زندان‌های کابل و یا هم بگران منتقل نشده است؟

احمد سعیدی، یک تن آگاه سیاسی ابراز می‌دارد: “حکومت باید درباره رهایی زندانیان از فاریاب توضیح بدهد ورنه تمامی عملکرد های حکومت با پرسش وشک های همراه خواهد شد”.

این همه درحالی است که رییس جمهورغنی دستور رهایی نزدیک به ۹۰۰ زندانی که اکثر مطلق شان زندانیان طالبان استند را داده است، اقدامی‌که با مخالفت شماری از سیاسیون و شهروندان ولایت های مختلف کشور روبرو شده است.

گزارشگر: شاهپور فرهمند

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …