دشمنان معارف حالا با روش های جدید میخواهند نصاب معارف را از بین ببرند

(Last Updated On: آوریل 7, 2013)

وزیر معارف افغانستان که برای پاسخگویی به مجلس سنای فرا خوانده شده بود گفت:” کسانیکه پیش از این مکاتب را هدف قرار میدادند و بروی شاگردان معارف تیزاب پاشی میکردند حالا بااستفاده از انترنت نصاب درسی این کشور را هدف قرار میدهند.

فاروق وردک وزیر معارف افغانستان گفت:” کسانیکه قبل از این مکاتب را آتش میزد، در روی دختران تیزاب پاش میداند و با ایجاد فضای نا آرام کارمندان معارف را اختطاف ویا هم به قتل میرساند. حالا با استفاده از انترنت و شبکه های اجتماعی چون فیس بوک و غیره تبلیغات خود را شروع کرده و میخواهند که افکار شاگردان معارف را برهم بزنند”.

در همین حال شماری از اعضای مجلس سنا از وجود برخی چالش ها در وزارت معارف نیز انتقاد نمودند.

آنان کمبود معلمین و مامورین را در مکاتب از مشکلات اصلی در نصاب درسی عنوان نمودند و گفتند: همه ساله تعداد جدیدالشمولان به مکاتب بیشتر میشود و تعداد معلمینی که دوسال قبل بنابر درخواست مجلس سنا در ولایات تعیین شده بود حالا جوابگوی نیازمندی های آن ولایات نیست. پس باید وزارت معارف در این زمینه توجه جدی نمایند.

به گفته ی وزیر معارف مسدود بودن 460 باب مکتب به دلیل مشکلات امنیتی، محروم بودن حدود دو میلیون طفل واجد شرایط از مکتب و مسلکی نبودن پنجاه درصد معلمین از چالش های موجود در نظام معارف کشور میباشد.

About Ariana News

Check Also

هفت طالب مسلح در بلخ کشته و بازداشت شدند

(Last Updated On: فوریه 23, 2019) در نتیجه عملیات قطعات خاص نیروهای ارتش، در ولسوالی …