خبرهای تازه

غنی: ۴۵۰۰۰ نیروی امنیتی از آغاز حکومت وحدت ملی تاکنون جان باخته اند

(Last Updated On: ژانویه 25, 2019)

چهل وپنچ هزار نیروی امنیتی از آغاز حکومت وحدت ملی تا کنون جان باخته اند.

رییس جمهور غنی در حاشیه نشست اقتصادی داووس در سویس اعتراف می کند، که نیروهای امنیتی کشور در چند سال پسین تلفات کم پیشنه داشته اند. چنانکه در تناسب با تلفات نیروهای خارجی قابل مقایسه نیست.

به باور آقای غنی بار جنگ کنونی در برابر هراس افگنی را نیروهای امنیتی افغانستان به دوش می‌کشند.

آقای غنی درین مورد گفته است: ” از زمان که من رییس جمهور شده ام ۴۵۰۰۰ پرسونل نیروی افغان قربانی نهایی جنگ را پرداخته اند در صورتی‌که آمار قربانیان عساکر بین المللی کمتر از ۷۰ نفر بوده است، بناءٌ این نشان می‌دهد که جنگ واقعی را کی انجام می‌دهد.”

با این حال رییس جمهور کشور همچنان درین نسشت گفته است، طالبان با بزرگترین سازمان‌های مافیایی و جنایتکاران روی زمین در ارتباط اند.

از سوی هم، آقای غنی خاک پاکستان را پناه گاه اصلی گروه‌های هراس افگن و طالبان می‌داند، که با بزرگترین سازمان های جنایت کار در تبانی اند. و این کار سبب شده است گروه‌های دیگر هراس افگن نیز زیر چتر حمایتی طالبان در افغانستان فعالیت کنند.

رییس جمهور غنی درین مورد چنین اظهار داشته است: ” آنها با گروه‌های مشهور هراس افگن در اربتاط اند،آنها با بزردگترین گروه های مافیایی رو زمین ارتباط دارند، آنها یک ارتباط عمیق با حکومت پاکستان دارند که برای شان پناگاه، منابع، حمایت و دیگر چیزها فراهم می کند.”

درهمین حال رییس جمهور کشور، خروج سربازان امریکایی از افغانستان را حق این کشور می‌داند و می‌گوید که این روند باید به درستی انجام شود. وی همچنان تاکید می‌ورزد که امریکا بناء به دلایلی به این کشور آمده است و ماموریت اصلی این کشور دفاع از افغانستان نیست.

آقای غنی گفته است:” حضور امریکا در افغانستان برای این کشور نیست، آنها برای امنیت کشور خود شان می‌رزمند، دلایل بنیادی وجود دارد که امریکا را به آنجا کشانده است. “

این گفته های رییس جمهور در حالی بیان می‌شود که شمار حمله‌های هوایی نیروهای ماموریت حمایت قاطع و نیروهای امنتی کشور بر پناه گاه‌های طالبان به تازگی‌ها شدت یافته است. بر بنیاد آمارهای سازمان ملل متحد شمار تلفات غیر نظامیان نیز در سال گذشته میلای افزایش بی پیشینه نسبت به چند سال اخیر در کشور داشته است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

شمار قربانیان ویروس کشنده در چین به ۱۷ نفر افزایش یافت

(Last Updated On: ژانویه 23, 2020)شمار قربانیان ویروس تازه کشف‌ شده در چین به ۱۷ …