غنی و فرمانده جدید ناتو در مورد اولویت های نظامیان افغان گفتگو کردند

(Last Updated On: سپتامبر 3, 2018)

رییس جمهور اشرف غنی در دیدار خود با جنرال هاستون اسکات میلر، فرمانده جدید نیروهای حمایت قاطع در افغانستان در مورد برنامه های آینده گفتگو کردند.

ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ یی می‌گوید، رییس جمهور غنی، ناوقت روز گذشته، در قصر گل‌ خانه، جنرال اسکات‌ میلر فرمانده جدید مأموریت حمایت قاطع ناتو برای افغانستان را به حضور پذیرفت.

در خبرنامه ارگ آمده که در این دیدار، دو طرف در خصوص اولویت‌ های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و  هم‌چنان راه‌ برد ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا و نتایج مثبت آن، بحث و تبادل نظر کردند.

سپس، جنرال میلر قوماندان ماموریت حمایت قاطع ضمن قدردانی از رئیس‌ جمهور کشور اطمینان داد که در وظیفۀ جدید، به منظور تقویت و تجهیز بیشتر نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، تلاش‌های بیشتر خواهد کرد.

فرماندهی نیروهای حمایت قاطع به رهبری ناتو نیروهای آمریکایی در افغانستان دیروز به گونه رسمی از ژنرال جان نیکلسون به ژنرال اسکات میلر سپرده شد.

آقای میلر۵۷ ساله، نهمین فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان در ۱۷ سال گذشته، از آغاز جنگ در این کشور و نخستین فرماندهی است که دولت دونالد ترامپ برگزیده است.

ژنرال میلر که گفته شده یکی از برجسته‌ترین فرماندهان ارتش آمریکاست پیش از این رهبری ستاد مرکزی نیروهای ویژه این کشور برای مبارزه سری با مظنونان تروریستی بین‌المللی را بر عهده داشت.

نزدیکان آقای میلر گفته‌اند که سابقه و تخصص آقای میلر در مبارزه با مظنونان تروریستی بین‌المللی نشان می‌دهد که انتصاب او به این پست حاکی از تمرکز بر مبارزه با گروه‌هایی چون داعش در افغانستان است.

اما او گفته که در کنار آوردن فشار بر مخالفان مسلح، برای گفت‌وگوهای صلح با طالبان تلاش خواهد کرد.

آقای میلر می‌گوید تصمیمات مهمی پیش‌رو دارند که نه تنها در افغانستان بلکه بر دنیا تاثیرگذار خواهد بود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

پرونده آزار و اذیت جنسی بانوان فوتبالیست به دادگاه فرستاده شد

(Last Updated On: جولای 22, 2019) پرونده ادعای آزار و اذیت جنسی بانوان فوتبالیست کشور …