خبرهای تازه

غنی و ترامپ ‘احتمالا’ در نیویارک دیدار کنند

(Last Updated On: سپتامبر 16, 2017)

رییس جمهور غنی برای اشتراک در هفتادومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد شامگاه روز یک شنبه ( ۲۶ سنبله)  به نیویارک امریکا سفر میکند.

به روز یک شنبه رییس جمهور غنی پس از سفر چند ساعته اش از ترکمنستان برای اشتراک در هفتادومین نشست سازمان ملل متحد رهسپارامریکا می شود.

 آقای غنی در سفر سه روزه اش به نیویارک به احتمال قوی با همتایی امریکای اش، دونالد ترامپ دیدار خواهد کرد.

صبغت الله احمدی، معاون سخنگوی وزارت خارجه گفت:”وزیر امور خارجه با رییس جمهور برای اشتراک در هفتادومین نشست سازمان ملل به امریکا می رود تا در این نشست اشتراک کند.”

اعضای مجلس نمایندگان این سفر رییس جمهور را به مجمع سازمان ملل برای آینده افغانستان موثر دانسته تاکید می ورزند که رییس جمهور در سخنرانی اش باید جهانیان را به صلح وثبات پایدار در افغانستان متعهد بسازد.

سید اکرام، مجلس نمایندگان ننگرهار گفت:”سفر رییس جمهور پس از اعلام راهبرد یک سفر مهم است باید قناعت امریکا برای بهبود وضعیت و صلح و ثبات بر آورده شود”

 با عین حال سمین بارکزی، مجلس نمایندگان هرات گفت: “تمرکز اصلی رییس جمهور در سازمان ملل باید هدف قرار دادن لانه های اصلی هراس افگنان به گونه واقعی صورت بگیرد”

رییس جمهور غنی در نشست عمومی سازمان ملل متحد در سخنرانی اش در پیوند به تحولات منطقه و راهبرد تازه امریکا در مورد افغانستان سخنرانی خواهد کرد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

واکنش مجلس نماینده گان به بازرسی وسایط شیشه سیاه اعضای شورای ملی

(Last Updated On: اکتبر 14, 2019)قانون شکنی های حکومت ساختار نظام را برهم زده و …