خبرهای تازه

غنی: لانه‌های داعش در کشور را ریشه‌کن و نابود می‌کنیم

(Last Updated On: آگوست 19, 2019)

حکومت افغانستان تجلیل از صدمین سال‌روز استقلال کشور را به دلیل حمله‌ی خونین شنبه شب بر یک مراسم عروسی در غرب کابل که در آن ۶۳ تن جان باختند و ۱۸۰ تن دیگر زخمی شدند، به تعویق انداخت.

اما رییس جمهور غنی در قصر دارلامان حضور یافت و بدون این‌که در مورد استقلال افغانستان چیزی بگوید، هشدار های تندی به گروه های هراس افگن به ویژه داعش داشت.

آماج قرار دادن لانه های هراس افگنان، انتقام گرفتن خون غیر نظامیان و مورد وسیله قرار گرفتن طالبان از سوی بیگانه‌ها از گفته‌ها و هشدارهای آقای غنی است.

محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور، می گوید، «تعهد ما این است که لانه‌های داعش را چه در شرق باشند چه در شمال و یا در مرکز ریشه کن و نابود می کنیم. درست همان‌طوری که در ننگرهار نشان دادیم آنان مورد هیچ گونه ترحم قرار نمی گیرند.»

با این حال آقای غنی بار دیگر تأکید می ورزد که تعهداب هراس افگنی را گروه طالبان در کشور گذاشته اند و نمی‌توانند از رویداد خونین حمله بر محفل عروسی از بار ملامتی شانه خالی کنند.

آقای غنی می گوید، «دشمن وطن ما آن ‌قدر نامرد، آن‌قدر بی غیرت، و آنق‌در ذلیل است که در مراسم عروسی حمله هراس اف‌گنی می کند. طالبان با انکار از دست داشتن در این حمله از باز ملامتی شانه خالی کرده نمی توانند.»

در پهلوی دیگر کابل گواه تجلیل گمرنگ استقلال کشور بود و باشنده گان کشور می گویند که بیشتر مردم به علت تهدیدهای امنیتی حتی از خانه های شان بیرون نشده اند.

گل آغا بارکزی، باشنده‌ی پایتخت، می گوید، «ما صلح می خواهیم و اگر صلح باشد مردم می توانند استقلال را بهتر تجلیل کنند اما رویداد خونین کابل همه را به ماتم نشاند.»

دلاور سیلاب، باشنده‌ی پایتخت، می گوید، «ما خواستیم این روز را تجلیل کنیم اما مردم حضور پر رنگ ندارند و تهدید های امنیتی مردم را نگران کرده است.»

جاده های پایتخت در صدمین سالروز استقلال کشور خلوت اند و ظاهراً مردم برای تجلیل از آن حضور کم‌رنگ دارند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

اقدامات طالبان در مورد هفته ی کاهش خشونت

(Last Updated On: فوریه 21, 2020)ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان به تمام نیروهای طالبان اعلان …