خبرهای تازه

غنی در هرات: نظام امارتی هیچ‌گاه جای‌گزین نظام جمهوری در افغانستان نخواهد شد

(Last Updated On: آگوست 23, 2019)

محمد اشرف غنی، یک تن از نامزدان ریاست ‏جمهوری، به ادامه کارزهای انتخاباتی‌اش که به هرات سفر کرده است پس از چاشت امروز(جمعه، ۱ سنبله) در جمع از هواداران‌اش در این ولایت می‌گوید که آوردن صلح پس از پیروزی در انتخابات جز اولویت‌های ‏کاری دسته انتخاباتی «دولت ساز» است.

آقای غنی، ابراز می‌دارد که صلح با عزت یک بخش بزرگ از برنامه‌های حکومت آینده وی پس از موفقیت در انتخابات خواهد بود. 

آقای غنی، می‌گوید: “آنانی‌که خود را زورمند می‌گویند و حقوق مردم را تلف می‌کنند زانوهای شان را «تو» می‌دهم، تنها زانوهای شان را تو ندادم بلکه شاخ‌های پلاستیکی شان را شکستاندیم. این بار تعهد ما این است که عدالت عمری و علوی را می‌آوریم که حق به حق‌دار برسد.”

در همین حال، امرالله صالح، معاون نخست دسته انتخاباتی «دولت ساز» تأکید می‌کند که سیاست حذف در ‏حکومت آینده جای نخواهد داشت و افغانستان به لحاظ اقتصادی سرپا خواهد ایستاد. معاون نخست این دسته انتخاباتی، می‌افزاید که در صورت موفقیت پس از انتخابات، آنان در امر مبارزه با هراس افگنی در کشور جدی کار خواهند کرد.

آقای صالح، بیان می‌دارد: “فقرزدایی که رئیس این تیم دارد، ما افغانستان را سرپا ایستاد می‌کنیم که دیگر حس فقر و غربت از سر ملت ما دور شود.”

با این حال شماری از اعضای شورای ‏ولایتی و باشنده‌گان ولایت هرات افزون بر حمایت از دسته انتخاباتی دولت ساز، از این دسته انتخاباتی خواستار عملی ساختن وعده‌های‌اش پس ‏از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری استند.

‎این در حالی است که از این پیش حکومت وحدت ملی تأکید کرده است که به هیچ بهایی، انتخابات به تأخیر نخواهد افتاد حتا بخاطر روند صلح.

گزارشگر: فواد احمدی

About Ariana News

Avatar

Check Also

ترمپ در دیدار با غنی خواهان کاهش چشمگیر خشونت‌ها از سوی طالبان شد

(Last Updated On: ژانویه 23, 2020) دونالد ترمپ، رییس جمهوری آمریکا، به رییس جمهور غنی …