غنی خواستار گزینش تمامی نماینده گان افغانستان در بیرون از کشور بر اساس رقابت آزاد شد

(Last Updated On: آوریل 21, 2018)

رییس جمهور غنی از کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی می خواهد که پس از این تمامی نماینده گان افغانستان به شمول دیپلومات ها در بیرون از کشور را بر اساس رقابت آزاد گزینش کند.

برای نخستین بار آتشه های تجارتی افغانستان به شمول شماری از بانوان براساس رقابت آزاد کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی گماشته شده اند.

اتشه های که رییس جمهور از آنان می خواهد برای جلب سرمایه گذاری های بیرونی و بازار یابی به کالا های افغانستان در بیرون از افغانستان بیشتر کار کنند. آقای غنی در کنار گزینش اتشه های تجارتی خواستار گزینش تمامی نماینده گان افغانستان در بیرون از کشور بر اساس رقابت است.

رییس جمهور غنی گفت:”من از شما میخواهم که عین کار را در وزارت خارجه انجام دهید باید به زودی تمامی نماینده های وزارت خارجه در بیرون بر اساس رقابت و در یک روند شفاف انتخاب شوند.”

آقای غنی با انکه نگران افزایش میزان واردات  افغانستان است می گوید کار ادارات که کارمندان ان بر اساس روابط گماشته شده اند با وجود مصارف میلیون ها دالر ناکام و بی نتیجه بوده است.

رییس جمهور کشور بیان داشت:”عدم توازان واردات و صادرات یکی از مشکلات اساسی ما است در حال حاضر واردات ما ۱۲ برابر بیشتر از میزان صادرات است و چگونه گفته می توانیم که یک کشور با ثبات هستیم.”

در این میان اتشه های جدید  تجارتی افغانستان  محیط افغانستان برای سرمایه گذاری های خارجی را بی ثبات خوانده می گوید که سرمایه گذاران بیرونی با چالش های زیادی برای سرمایه گذاری در افغانستان روبرو اند.

صدف دشتی اتشه تجارتی افغانستان بیان داشت: “انکشاف صادرات بازار یابی برای کالا های افغانستان و تشویق سرمایه گذااران خارجی یکی از وظایف اساسی ما است “

در همین حال، همایون رسا وزارت تجارت و صنایع اظهار داشت: “برای اینکه ما بازار خوب داشته باشیم در بیرون و سرمایه گذران را به تشویق به سرمایه گذاری کنیم این اتشه ها باید تلاش کنند.”

از سوی هم رییس جمهور غنی ۴۰ درصد جمعیت افغانستان را زیر خط فقر دانسته می گوید  افغانستان ظرفیت تولید ۸۰ درصد کالا های وارداتی خود را دارد.

گزارشگر: فواد ناصری

About Ariana News

Avatar

Check Also

شمار قربانیان ویروس کشنده در چین به ۱۷ نفر افزایش یافت

(Last Updated On: ژانویه 23, 2020)شمار قربانیان ویروس تازه کشف‌ شده در چین به ۱۷ …