غنی به طالبان هشدار میدهد تا خیال شکست نظامیان افغان را از سر بیرون کنند

(Last Updated On: اکتبر 8, 2017)

رییس جمهور اشرف غنی به طالبان هشدار میدهد که خیال شکست نظامیان افغان و حکومت را از سر بیرون کنند و تاکید نمود در صورت که این گروه اماده صلح نشود نابود خواهد شد.

اقای غنی، کارنامه های قوای هوایی افغان با توجه به ناچیز بودن تجهیزات را در میدان جنگ بی پیشینه میداند.

رییس جمهور گفت: “اگر در فکر این هستید که دولت یا قوای امنیتی را می شکنید، این فکر خام است و انرا از سر تان دور کنید. ما جنگ نمی خواهیم طالبان در مرحله انتخاب هستند، به صلح بیایید! اگر نمیایید، دندان تانرا می شکنیم.”

اقای غنی میگوید که پس از این استفاده غیر مشروع از قوای امنیتی را به هیچ فردی نداده و دور دست ترین پاسگاه نظامیان افغان نیز پشتوانه هوایی را با خود خواهند داشت.

رییس جمهور افزود: “شما از من هلیکوپتر میخواستید، این هم هلیکوپتر! من امروز دین خود را ادا کردم طالبان تنها از راه صلح میتوانند به افغانستان باییند نه زور.”

فرمانده ماموریت حمایت قاطع نیز طالبان را در میدان های جنگ ناکام و در حال شکست میدانند و گوشزد میکند در صورت که این گروه تفنگ را بر زمین نگذارند نابود خواهند شد. 

جنرال جان نیکلسون فرمانده ماموریت حمایت قاطع در افغانستان گفت: “پیام من به دشمنان و حامیان شان واضح است. شما نمی توانید پیروز باشید. دو برابر شدن نیرو های ویژه و بلند رفتن ظرفیت ارتش همه نشانه های از اغاز نابودی طالبان است. کسانیکه بیرون از افغانستان این گروه را حمایت میکند، باید بدانند که ناوقت نیست و دست از حمایت انان بردارند؛ زیرا انان از یک هدف ناکام پشتیبانی میکنند.”

اقای نیکلسون میفزاید که در پیکار با تروریزم شانه به شانه با نظامیان افغان ایستاده شده و برنده شدن در جنگ افغانستان برای جهان حیاتی است.

جنرال نیکلسون نیز افزود: “جنگ کنونی در افغانستان نه تنها برای منطقه یا در برابر طالبان القاعده داعش و حقانی نیست، بلکه ما برای دفاع از بشریت در این جا میجنگیم و ما باید برنده شویم و برنده شدن ما نه تنها برای افغانستان بلکه برای جهان مهم است و ما در کنار شما هستیم.”

بر بنیاد تعهد امریکا قرار است تا سال ۲۰۲۳،  ۱۵۹ فروند چرخبال بلک هاک به قوای هوایی افغان کمک شود. نظامیان افغان نیز پیشبرد نبرد کنونی در افغانستان را بدون تجهیز این نیرو ها دشوار و سنگین میدانند.

گزارشگر: فواد ناصری

About Ariana News

Avatar

Check Also

ناتو از طالبان می‌خواهد که برای گفت‌وگوهای بین‌الافغانی آماده شوند

(Last Updated On: ژوئن 27, 2019) نماینده ملکی ناتو، از آمادگی‌ها برای گفت‌وگوهای بین‌الافغانی خبر …