خبرهای تازه

غنی: افغانستان میتواند سالانه میزبان ۲ تا ۵ میلیون گردشگر خارجی باشد

(Last Updated On: جولای 23, 2017)

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور در مراسم دریافت چالش های هراس افگنی در برابر گردشگری میگوید: اگر تهدید نا امنی در این کشور به پایان برسد سالانه افغانستان میزبان دو تا پنج میلیون گردشگر خواهد بود.

رییس جمهور بیان داشت که ضرورت است تا در افغانستان به گردشگری به عنوان یک وسیله ضد هراس افگنی دیده شود.

گردشگری یکی از جاذبه های خوب برای رشد و رونق اقتصادی افغانستان میباشد، اما ناامنی سبب شده که این صنعت رونق نداشته باشد.

رییس جمهور ، محمد اشرف غنی میگوید: “امروز روزی نیست که ما افغان ها در گلیم غم ننشسته باشیم، هراس افگنی پدیده ای نیست که مردم افغانستان را یک لحظه آرام بگذارد. ما ملتی نیستیم که غلام گذشته باشیم ملت افغان باورمند به آینده است و آینده اش را خودش رقم می زند”.

اقای غنی می گوید که با هیات باستان شناسی فرانسه به توافق رسیده تا نقشه سرتاسری از آثار باستانی افغانستان ترتیب شود.

رییس جمهور غنی می افزاید : “اگر مردم فکر می کنند که توجه به صنعت گردشگری پیش از وقت است، پیام من منحیث خادم اول تان این است که پیش از وقت نیست، آماده باشید صلح و ثبات و رفا آمدنیست! به امید آن روز”.

در همین حال سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ می گوید نا امنی و رویدادهای هراس افگنانه در کشور سبب شده که صنعت گردشگری رشد چشمگیر نداشته باشد.

محمد رسول باوری، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ میگوید: “رویداد های هراس افگنانه به صنعت گردشگری صدمه شدید وارد کرده است اگر فعالیت های هراس افگنی نمی بود، افغانستان می توانست به جایگاه بلند سیاحتی می رسید”.

به اساس آمار ها افغانستان سالانه ۲۵ میلیون افغانی از بخش گردشگری عاید کرده است که در مقایسه به محلات گسترده گردشگری اندک گفته می شود.

گزارشگر: لیدا نیازی

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …