غنی: افغانستان به جهانیان ثبات ساخت که در آزمون بقا موفق بوده است

(Last Updated On: سپتامبر 24, 2015)

GHANI

اقای غنی هزینه یک ماهه جنگ در کشور را زمینه ساز بازسازی یک ولایت خوانده تاکید دارد که بیشتر از هر زمانی زمینه برای اغاز مذاکرات بین الافغانی مساعد شده، و صلح پایدار اساس کار حکومت را تشکیل میدهد.

وی طالبان را وسیله اعمال شوم بیگانه گان خوانده میگوید که تمرکز اصلی حکومت در فصل خزان و زمستان روی وضع اقتصادی کشور خواهد بود.

عید قربان بار دیگر بهانه شد تا مقام های ارشد دولت افغانستان همدیگر را به اغوش بکشند. برای رییس جمهور کشور نیز فرصت شد تا از طالبان بخواهد تفنگی را که برای براوردن اهداف بیگانه گان شانه کرده اند را بر زمین گذارند.

رییس جمهور غنی از کارنامه های نظامیان افغان برای تامین امنیت ستایش کرده میگوید افغانستان به جهان ثابت ساخت که در ازمون بقا موفق است. اقای غنی همچنان هزینه جنگ خونین جاری برای افغانستان این گونه خلاصه میسازد.

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور میگوید” قمیت جنگ را هر افغان پرداخته به خصوص جوانانکه برای دریافت کار به بیرون میروند هر روز قیمت یک هفته جنگ موجب ابادی یک ولسوالی است و قیمت یک ماهه جنگ موجب ابادی یک ولایت شده میتواند. “

رییس جمهور کشور سال جاری را ازمون بزرگی برای افغانستان میداند وی صلح را خواست هر افغان خوانده میگوید صلح که حقوق همه افغانها را تضمین کند اساس حکومتش را می سازد.

آقای غنی گفت” زمینه برای صلح بین الافغانی بیش از هر زمانی مساعد شده است کسانیکه جنگ را بر ما تحمیل کرده اند باید بدانند که وسیله اعمال بیگانه گان قرار گرفته اند. “

به باور رییس جمهور افغانستان پیشتار همکاری های منطقه ای بوده و دستاورد های مذاکرات با ترکمنستان تغییرات در زنده گی مردم به بار خواهد اورد. کار عملی پروژه های تاپی و دیگر پروژه های عملی به زودی اغاز خواهد شد.

رییس جمهور کشور میگوید” تمرکز اصلی ما در فصل خزان و زمستان روی وضع اقتصادی کشور خواهد بود. “

رییس جمهور غنی همچنان معتقد است که دشمنان افغانستان نسبت به نبرد فزیکی به جنگ روانی رو اورده و با شکستن روحیه افغانها در تلاش دستیابی به اهداف ان اند.

گزارش از فواد ناصری

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

در پی حمله طالبان مسلح در کندز ۵ سرباز افغان کشته شدند

(Last Updated On: فوریه 17, 2020)در پی حمله طالبان مسلح بالای یک پاسگاه نیروهای ارتش …