خبرهای تازه

غنی از پاکستان خواست تا عاملان ترور جنرال رازق را به افغانستان بسپارد

(Last Updated On: اکتبر 23, 2018)

رییس جمهور اشرف غنی صبح سه شنبه به ولایت قندهار رفت تا در مراسم فاتحه جنرال عبدالرازق اچکزی فرمانده پولیس این ولایت شرکت کند.

رییس جمهور غنی تاکید می کند که تروریستان بیرونی و داخلی نباید این فکر را بکنند که با کشتن جنرال رازق خلای امنیتی در قندهار به وجود میاروند، بلکه افغانستان گورستان تروریستان خواهد شد.

آقای غنی می گوید: “شهید جنرال صاحب در مقابل دهشت افگنانان بین المللی ایستاده شد. به همین دلیل دهشت افگنان بین المللی او را ترور کردند. این کدام نفاق داخلی نیست بلکه یک توطعه بین المللی از جانب دهشت افگنان بین المللی و طرفداران شان است.”

رییس جمهور تاکید می ورزد که این حمله در پاکستان برنامه ریزی شده بود و اسلام آباد باید عاملان آن را برای محاکمه به افغانستان بسپارد.

او می افزاید: “به پاکستان می گویم که توطعه در پاکستان شده، مجرمین را تحویل کنید که محاکمه شان کنیم. هرگونه هیئت بین المللی را که قبول دارید بیاید و تحقیق کند که آیا ما بر حق هستیم یا دیگران.”

رییس جمهور می افزاید که پس از این بردار جنرال رازق مسوولیت امنیتی این ولایت را به عهده دارد کارهای امنیتی را به پیش خواهد برد.

آقای غنی همچنان مرکز تعلیمی پولیس این ولایت را نیز به نام جنرال رازق نامگذاری کرد و افزود که برخی جاده ها در قندهار، کابل و برخی ولایت های دیگر به نام وی نامگذاری خواهند شد.

او اظهار داشت: “در کابل و قندهار جاده ها به نام این قهرمان یاد می شود و این کار هر چه عاجل صورت می گیرد. هدایت من به شهرداری کابل و قندهار همین است. مرکز تعلیمی قندهار سر از امروز بنام مرکز شهید ستر جنرال عبدالرازق یاد شود. ششم لقب قهرمان شهید استقلال به سترجنرال رازق خان داده شود.”

رییس جمهور از بزرگان این ولایت خواست تا طرحی را پیشنهاد کنند که به اساس آن آرامگاه جنرال رازق به گونه اساسی اعمار و سالروز جان باختن وی در مراسمی گرامی داشت شود.

جنرال رازق پنجشبنه هفته گذشته در مقام ولایت قندهار در اثر شلیک یک مهاجم که محافظ والی این ولایت بود جان باخت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا می‌خواهد شماری از نیروهای‌اش را در افغانستان نگهدارد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، افغانستان را یک کشور …