علت اصلی شکست پولیس محلی در کندز نبود تجهیزات کافی نظامی عنوان می شود

(Last Updated On: ژانویه 27, 2017)

8نبود تجهیزات کافی نظامی به پولیس محلی علت اصلی شکست این نیروها در میدان های نبرد در کندز است، پولیس محلی در ولسوالی چها دره کندز میگوید پس از آنکه در روستا های ولسوالی چهاردره ولایت کندز شکست خورده اند به مناطق شان بر نگشته اند و در بزرگ راه ها جابجا شده اند.

چهار دره از پایگاه های اصلی گروه های هراس افگن در شمال شرق

این ولسوالی در چند کیلومتری شهر کندز از پایگاه های اصلی گروه های شورشی برای بر هم زدن امنیت کندزیان است زیرا طالبان نا آرامی ها را از همینجا در شمال شرق برنامه ریزی میکنند. در این بخش ها پولیس محلی شانه به شانه در کنار نیروهای رزمی در نخستین خط نبرد اند اما کمبود تجهیزات نظامی و بی مهری نهاد های امنیتی به ظاهر این نیروها را زمین گیرکرده است. زیرا پس از شکست در مناطق شان دوباره در روستا ها برنگشته اند.

پولیس محلی در محل میگوید ” سابق در قریه قصاب بودیم طالب ها ما را پیش کردند مقاومت کردیم اما راستی زور ما نرسید آنها ۸۰ فیر راکت دارند ما ۴ فیر از همان خاطر فرار کردیم یک ساله میشه و ۲۰۰ نفر بودیم.”

ارتشیان نیز برای تامین امنیت فقط در فراز پاسگاه ها مصروف محافظت از سنگر ها اند و دیده می شود که این نیروها با سلاح های سنگین تجهیز اند با آنکه در صفحات شمال فصل سرما رو به پایانی است اما هیچ عملیات برای تصفیه مناطق از دست رفته دیده نمی شود.

امین الله فرمانده کندک اول فرقه بیست پامیر گفت ” چار دره از واحد ها نزدیک به شهر کندز است و تامین امنیت شهر وابسته به کندز است و اگر ما امنیت چار دره را بگیریم به این معنی است که از تامین امنیت شهر مطمین می شویم.”

با تلاش های فراون نتوانستیم دیدگاه وزارت امور داخله کشور را در پیوند به کمبودی های نیروهای پولیس محلی در کندز داشته باشیم.

گزارشگر: احمد فرشاد صالح

About Ariana News

Avatar

Check Also

چرا رئیس‌جمهور غنی «باختر امین زی» را از وظیفه اش عزل کرد؟

(Last Updated On: سپتامبر 22, 2019) محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور کشور، اعتراف می‌کند که یک عضو …