عطا محمد نور: کس بخواهد نخواهد اصلاحات در حکومت حتمی است

(Last Updated On: ژوئن 25, 2017)

عطا محمد نور والی بلخ عملکرد حکومت در برابر معترضین در کابل را مستبدانه می داند.

وی پس از ادای نماز عید در شهر مزارشریف گفت که بی کفایتی حکومت و قربانی شدن مردم پیش از این قابل تحمل نیست.

“کس بخواهد نخواهد اصلاحات در این نظام و در این حکومت حتمی است، کارد به استخوان مردم رسیده، مردم دیگر تحمل بی کفایتی، فساد، رشوه، کشته شدن فرزندان خود را ندارد.”

عقد قرار داد های پنهانی با خارجی ها، فساد اداری، بی عدالتی ها، چپاول حقوق نیرو های امنیتی و شلیک بر معترضین در کابل از انتقاد های والی بلخ از دولت است.

وی میگوید در پی سقوط نظام نیست اما هشدار میدهد در صورتیکه مشکلات کنونی کشور از راه منطقی حل نشود حرکت های مدنی بزرگ را در سراسر کشور راه اندازی می کند.

“ما نمی گوئیم که نظام سقوط بکند و از هم بپاشد، ما نمی گوئیم که این حکومت بی کفایت بنام وحدت ملی، همه شان کنار بروند. ما می گوئیم بیدار شوید! کفایت داشته باشید! قابلیت ها و ظرفیت ها و توانائی های اردوی ملی، پولیس ملی و امنیت ملی را بیشتر بسازید، افراد و اشخاص متعهد به وطن را روی صحنه بیاورید!”

جنرال عبدالرشید دوست معاون نخست ریاست جمهوری در پیام اش که از سوی کنشکا ترکستانی رئیس جوانان حزب جنبش ملی افغانستان قرائت گردید از تمامی شهروندان کشور خواسته تا اتحاد و اتفاق خود را حفظ نموده و نگذارند دشمنان افغانستان با راه اندازی حملات تروریستی نفاق را میان اقوام مختلف کشور بی اندازند.

شماری از باشندگان شهر مزار شریف آرزو دارند که عید امسال پایان خشونت ها در کشور باشد و آنان ازطرف های درگیر جنگ میخواهند تا سلاح های شان را به زمین گذشته و به پروسه صلح یکجا شوند.

انتقاد تند والی بلخ درحالی سران حکومت وحدت ملی را نشانه میگیرد که گمانه زنی ها از ختم گفتگو های ارگ با آقای نور وجود دارد و همچنان این سیاست مدار کشور مدعی است که کشور های منطقه در ظهور داعش در افغانستان نقش کلید دارند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

در پی حمله طالبان مسلح در کندز ۵ سرباز افغان کشته شدند

(Last Updated On: فوریه 17, 2020)در پی حمله طالبان مسلح بالای یک پاسگاه نیروهای ارتش …