خبرهای تازه

عطا محمد نور: رهبری حکومت به ما اجازه اشتراک در جلسه قندهار را نداد

(Last Updated On: دسامبر 1, 2017)

عطا محمد نور، والی بلخ و رئیس اجرائیه حزب جمعیت اسلامی افغانستان می گوید که به وی و همراهانش اجازه داده نشد تا به هدف اشتراک در “نشست قندهار” به آن ولایت پرواز کند.

آقای نور که پس از یک ساعت و نیم انتظار در داخل هواپیما در فرودگاه مزارشریف دوباره به سوی خانه بر می گشت گفت: “ما در جلسه و شورای تفاهم لوی قندهار می خواستیم که اشتراک کنیم و از نزدیک با آنها تفاهم کنیم”.

وی افزود: “متاسفانه رهبری حکومت ما را اجازه رفتن به قندهار نداده و این خود یک حرکت خلاف قانون، غیرقانونی، غیراخلاقی و غیرانسانی است”.

در همین حال، اداره مستقل هوانوردی ملکی با نشر خبرنامه ای گفته که هواپیمای حامل آقای نور و باتور دوستم، پسر عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری، به دلیل محدودیت امکانات پروازهای شبانه در میدان هوایی قندهار به این ولایت پرواز نکرده است.

به نقل از خبرنامه، هواپیمای حامل آقای نور یک روز قبل از پرواز از شهر مزارشریف به ولایت قندهار، مجوز پرواز را از این اداره گرفته بود اما این پرواز بر اساس تقسیم اوقات تعیین شده انجام نشد و تاخیر چندین ساعت داشت.

خبرنامه افزوده: “بناءً به دلیل تاخیر به وجود آمده قرار شد که این پرواز شام روز پنجشنبه 9 قوس 1396 ساعت 9:15 شب نشست نماید که به دلیل محدودیت امکانات انجام پروازهای شبانه در میدان هوایی بین المللی قندهار و ایجاب هماهنگی های لازم با نیروهای ناتو مستقر در آن میدان ،زیرا از طرف شب در بخش های این میدان حفظ و مراقبت و عملیات‌های نظامی صورت می‌گیرد؛ از انجام پرواز متذکره معذرت خواسته شد و ابلاغ گردید که با هماهنگی بخش های مربوطه این پرواز می تواند از طرف روز انجام شود”.

این اداره علاوه نموده که امکان پرواز برای هواپیمای حامل آقای نور و همراهانش در روز وجود دارد.

این درحالیست که به روز چهارشنبه نامه ای از ریاست امنیت ملی در شبکه های اجتماعی همرسانی شد که قرار است یک هواپیمایی حامل سیاسیون کشور توسط مخالفان مسلح دولت بمب گذاری و منفجر شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده را در شهر کابل به قتل رساندند

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده در حوزه هفتم …