عرضه خدمات ترانسپورتی در کشور «دیجیتلی» می‌شود

(Last Updated On: سپتامبر 17, 2019)

مسئولان در وزارت ترانسپورت، می‌گویند که تاحال سیستم‌های معیاری در سکتور ترانسپورت کشور وجود ندارد.

به گفته‌ی آنان تلاش‌ها جریان دارد تا خدمات اداری ترانسپورتی با همکاری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، به شکل برقی «دیجیتلی» صورت گیرد.

با این حال، این وزارت برای ارایه خدمات اداری برقی در توزیع جواز راننده‌گی و جواز سیر، تفاهم‌نامه‌ای را با وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، امضاء کرد. به گفته‌ی یما یاری، وزیر ترانسپورت، با عملی شدن این برنامه در کارهای این وزارت شفافیت به میان خواهد آمد و عواید افزایش خواهد یافت.

آقای یاری، می‌گوید: “سیستم سازی جدا از این که بسیار کمک میکند ما را در ارایه خدمات آسان‌تر و سهل‌تر بر شهروندان ما، از بعد شفافیت و مبارزه با فساد اهمیت بسیار بسزایی دارد.”

از سویی هم، مسئولان در وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می‌گویند که تلاش دارند تا ارایه خدمات برقی را در نهادهای حکومتی وسیعتر سازند. آنان می‌افزایند که در آینده نزدیک روند توزیع جواز رانندگی و جواز سیر برقی وسایط نقلیه آغاز خواهد شد.

فهیم هاشمی، سرپرست این وزارت اظهار میدارد: “امروز وقتی پروسه ساده می‌شود پروسه‌ها آسان میشود دیگر ضرورت به این نمیشود که کس به کس رشوه بدهد، تمام پروسه ساده میشود.”

وزارت ترانسپورت تاکید دارد که به زودی برای ارایه خدمات معیاری ترانسپورتی اقدام های دیگر را نیز عملی خواهند کرد و به همین منظور سرمایه گذاری های تازه نیز انجام خواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

غنی: ناکامورا قهرمان آبادی افغانستان است

(Last Updated On: دسامبر 7, 2019) محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور میگوید که پروژه‌های …