عدم پاسخگویی مقامات سرپل پس از کشته شدن یک تن بر اثر فروریختن سقف یک ورزشگاه

(Last Updated On: نوامبر 27, 2016)

webشام روز جمعه (۵ قوس۹) پس از بارش سنگین برف در ولایت سرپل سقف دو جمنازیوم مینی فوتبال فرو ریخت و جان یک نوجوان را گرفت و یک تن دیگر را زخمی ساخت.

دلیل این حادثه عدم توجه نکات ایمنی در هنگام ساخت این جمنازیوم ها گفته شده است.

پس از این حادثه خواستیم نظر مسوولین شهرداری سرپل را در خصوص معیاری بودن این جمنازیوم جویا شویم که شهردار سرپل ضمن عدم پاسخگویی به این حادثه، خبرنگار آریانانیوز در سرپل را مورد تهدید قرار داد.

شاه جهان اسحق زی شهردار ولایت سرپل در پاسخ به این سوال که چگونه اجازه احداث این میدان های غیر معیاری ورزشی را داده اید به آتیلا نوری خبرنگار آریانانیوز گفت: “شما چرا دست از سر شهرداری سرپل برنمی دارید؟”.

وی پس از این که خبرنگار آریانانیوز در خصوص ثبت صدا و به نشر رساندنش از وی پاسخی منطقی خواهان بود از سوی شاه جهان اسحق زی شهردار سرپل در صورت نشر این گزارش مورد تهدید قرار گرفت.

از سوی دیگر ثمرالدین فیضی آمر ورزشی ولایت سرپل مسوولیت این حادثه را به دوش شهرداری و ریاست سکتور خصوصی این ولایت انداخته می گوید، جواز احداث اماکن تجاری و خصوصی به دوش شهرداری و ریاست سکتورهای خصوصی مقام ولایت می باشد و آمریت ورزشی ولایت سرپل در آن دخیل نیست.

در حالی که ساخت و ساز جمنازیوم ها و اماکن ورزشی در کشور روز به روز افزایش می یابد، هنوز دغدغه عدم توجه به استندرد سازی این ورزشگاه ها وجود دارد.

گزارشگر: مرتضی دانش

About Ariana News

Avatar

Check Also

تیم ۱۹ سال بانوان افغانستان روز جمعه در برابر قرغزستان بازی می‌کند

(Last Updated On: ژانویه 19, 2020)ملی پوشان نوزده سال بانوان افغانستان تمرینات آماده سازی خود …