خبرهای تازه

عبدالله: هیچ اولویتی بالاتر از ختم جنگ چهل ساله در کشور نیست

(Last Updated On: فوریه 17, 2019)

 عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، صبح امروز(یکشنبه، ۲۸ دلو) در منزل اش با زلمی خلیل‌زاد فرستاده ویژه ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان دیدار کرد.

در این دیدار آقای خلیل‌زاد در مورد دیدارهایش از کشورهای منطقه و جهان و همچنان پیشرفت ها در مذاکرات صلح به رییس اجراییه معلومات ارایه کرده است.

با این حال، رییس اجراییه افزون بر قدردانی از تلاش های زلمی خلیل‌زاد و دولت امریکا مبنی بر برقراری صلح در کشور گفته است که دست یابی به صلح و ثبات از آرزوهای دیرینه مردم کشور ما است. وی همچنان تاکید ورزیده است که هیچ اولویتی بالاتر از ختم جنگ چهل ساله در کشور نیست.

درهمین حال، جان بس، سفیر امریکا در این نشست نیز حضور داشت.

از سوی هم، آقای عبدالله  بر اهمیت مالکیت حکومت و مردم افغانستان در گفتگوهای صلج و دست یافتن عادلانه به آن تاکید نموده است.

این درحالیست که قرار است آقای خلیل‌زاد به روز دوشنبه به پاکستان برود و با نمایندگان طالبان روی موضوع صلح افغانستان دیدار و گفتگو کند.  زلمی خلیلزاد از آغاز کارش به عنوان نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان تاکنون چهار بار با نماینده‌گان طالبان در کشورهای عربی دیدار کرده‌است. همزمان با این، گروه طالبان در خبرنامه منتشره این گروه گفته‌اند که قرار است آنان با عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان نیز دیدار کنند.

 

 

About Ariana News

Check Also

سکات میلر از حضور گروه داعش و القاعده در افغانستان ابراز نگرانی کرد

(Last Updated On: می 21, 2019) جنرال سکات میلر، فرمانده نیروهای ناتو و امریکایی در …