عبدالله عبدالله خواستار توقف روند گفتگو با مخالفان و تجدید نظر در این برنامه است

(Last Updated On: اکتبر 1, 2011)

داکتر عبدالله عبدالله رهبر ائتلاف تغییر و امید خواستار توقف روند گفتگو با مخالفان مسلح و تجدید نظر در این برنامه است. آقای عبدالله می گوید مخالفان در عوض مصالحه حملات دهشت افگنی شان را افزایش میدهند. او می گوید دولت افغانستان از طریق جامعه جهانی بر پاکستان فشار وارد کند تا به گفته او از دشمنی با افغانستان دست بکشد. در همین حال رییس جمهور کرزی گفته است در صورتیکه ثابت شود گروه طالبان در قتل استاد ربانی دست دارند , روند گفتگو ها را متوقف خواهد کرد.

عبدالله عبدالله رهبر ائتلاف تغییر و امید ميگويد:

روند گفتگو ها با مخالفان مسلح دولت از یک سال پیش آغاز شده , اما تا کنون هیچ نتیجه ای در پی نداشته است. آقای عبدالله با اشاره به ترور استاد برهان الدین ربانی رییس شورای عالی صلح می گوید که برنامه مصالحه باید متوقف و تجدید نظر شود.

آقای عبدالله از سیاست های پاکستان در قبال افغانستان انتقاد کرده می گوید اکنون جامعه جهانی درک کرده که پاکستان در عقب نا امنی های افغانستان دست دارد. به باور او روابط دوستانه یک جانبه نمی تواند مفید تمام شود بلکه باید مردم و دولت پاکستان نیز در اعمال خود صادقانه عمل کند.

در همین حال شماری از رسانه ها گزارش داده اند:

رییس جمهور کرزی قصد دارد هیاتی را به منظور بررسی چگونگی ترور استاد برهان الدین ربانی به پاکستان بفرستد.

رییس جمهور کرزی گفته است:

در صورتیکه پاکستان در این زمینه همکاری نکند , از سازمان ملل متحد خواستار بررسی این رویداد خواهد شد. رییس جمهور افغانستان تاکید می کند که در صورتیکه ثابت شود طالبان در هدف قرار دادن استاد ربانی دست دارند , روند گفتگو ها متوقف خواهد شد.

About ATN News

Avatar

Check Also

حمله طالبان بر ولسوالی نجراب کاپیسا؛ درگیری ادامه دارد

(Last Updated On: نوامبر 13, 2019) طالبان مسلح بالای ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا حمله کرده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.