خبرهای تازه

عبدالله در اجلاس صلح نیلسن ماندیلا: حکومت آماده مذاکره با مخالفان آشتی‌پذیر است

(Last Updated On: سپتامبر 25, 2018)

عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور در اجلاس صلح نیلسن ماندیلا در سازمان ملل خواستار گام های عملی برای ثبات افغانستان شد.

این مقام ارشد حکومتی می گوید افغانستان قربانی جنگ های تحمیلی از بیرون است و نیاز به تلاش های بیشتر جهانی دارد.

آقای عبدالله گفت: “تجدید تعهد ما نیازمند اقدامات عملی فراتر از وعده‌های میان تهی است. ما باید این تعهدات را به تعامل‌های معطوف به نتایج، گفتگوها، مذاکرات، استراتیژی، تغییر سیاست‌ها و اصلاحاتی مبدل نماییم که به نتایج دوامدار و راه ‌حل‌های معقول منتهی گردد. این راهی است که ما در سالهای گذشته در افغانستان دنبال کرده‌ایم. ما از تصمیم و اراده نیروهای مسلح خود در جنگ با دهشت‌افگنی و همچنان کمک‌های سخاوتمندانه دوستان بین‌المللی خود که در دفاع از ارزش‌ها و اهداف مشترک در کنار ما ایستاده‌اند تشکر و قدردانی می‌نماییم.”

آقای عبدالله همچنان از گروه های هراس افگن می خواهد که از کشتار مردم دست برداشته به میز گفتگو حاضر شوند.

وی در افزود: “پیام ما روشن است، ما از کشور و زندگی مردم خود و حقوق آنان در روشنایی نظم استوار برقانون اساسی دفاع می‌کنیم. اما در عین حال آماده هستیم با مخالفان آشتی پذیر مسلحی که خشونت و دهشت‌افگنی را کنار بگذارند و تعهد خود را به افغانستان متحد، دموکراتیک، صلحجو و از نگاه اقتصادی مرفه اعلان نمایند مذاکره و صلح می‌نماییم.”

رییس اجرایی به نمایندگی از افغانستان در هفتاد و سومین اجلاس سازمان ملل متحد به نیویارک رفته است و قرار است در این اجلاس نیز چالش های کشور را به نمایندگان این سازمان در سخنرانی بیان کند.

About Ariana News

Check Also

اظهارات تازه عطامحمد نور در پیوند به تنش‌های اخیر در بلخ

(Last Updated On: مارس 20, 2019) عطامحمد نور، والی پیشین بلخ و رییس اجراییه حزب …