عبدالله خواهان توقف روند بازشماری آرا شد

(Last Updated On: نوامبر 10, 2019)

عبدالله عبدالله نامزد ریاست جمهوری، خواهان توقف بی درنگ باز شماری آرا از سوی کمیسیون مستقل انتخابات شده است.

آقای عبدالله در جمعی از هوادارانش هشدار از بحران انتخاباتی میدهد و تاکید می‌کند که مسوول این بحران احتمالی تیم دولت ساز به رهبری محمد اشرف غنی خواهد بود.

آقای عبدالله میگوید: “ما طرفدار بحران نیستیم، اگر خدا ناخواسته کشور به بحران میرود، مسوولیت اش به دوش تیم تقلب گر که به نام دولت ساز خود را اعلام کرده است.”

تیم «ثبات و همگرایی» میگوید که نزدیک به ۳۰۰ هزار رای به گونه غیر قانون شامل روند بازشماری آرا شده است.

در همین حال آقای عبدالله تاکید دارد که این بار تن به هیچ سازشی نمیدهد، “نتایج انتخابات فقط و تنها بر اساس رای پاک مردم افغانستان می‌باشد.”

آقای عبدالله آغاز روند بازشماری بخشی از آرای انتخابات ریاست جمهوری را غیر قانونی می‌داند و خواهان متوقف ساختن بی درنگ این روند شده است.

با این حال کمیسیون مستقل انتخابات در پاسخ به گفته‌های آقای عبدالله تاکید دارد تا نامزدان ریاست جمهوری منتظر نتایج باشند و اگر کمیسیون «عدالت» را تامین نکرد آن حق اعتراض را دارند.

همزمان با این امرالله صالح معاون اول دسته انتخاباتی «دولت ساز» در واکنش به انتقادهای آقای عبدالله از کمیسیون می گوید: این شیوه ای از سیاست عبدالله است تا از مسوولیت ها شانه خالی کند؛ در حالیکه آقای عبدالله در مقرری های اعضای کمیسیون های انتخاباتی نقش تعیین کننده و حضوری داشته است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

مردی در بغلان سه عضو خانواده‌ی خانمش را کشت

(Last Updated On: ژانویه 28, 2020)یک مرد در ولایت بغلان سه عضو خانواده‌ی خانمش را …