خبرهای تازه

عبدالله به کمیسیون انتخابات: تکرار اشتباهات گذشته افغانستان را به بحران مواجه می‌کند

(Last Updated On: ژوئن 25, 2019)

عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه حکومت و یک تن از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو، از مداخله نهادها در کار کمیسیون مستقل انتخابات پرده بر می‌دارد.

آقای عبدالله که به یکی از مراکز “ثبت‌نام تقویتی” رأی دهنده‌گان در شهر کابل رفته است می‌گوید که شکایت‌های از مداخله در کار کمیسیون وجود دارد که وی نیز از این موضوع آگاه است.

آقای عبدالله می‌گوید: “به نام ریاست اجرائیه و یا از طرف ما یک نفر یک شخص با استفاده از این نام و یا این ادعا وجود داشته باشد که در سطح دیگه مداخله صورت بگیرد هیچ نوع احتیاطی را به کارنبرند اعضا کمیسیون و مسله را برملا بسازند البته شکایت های دیگری هم وجود داشته که ما خبر داریم.”

رئیس اجرائیه حکومت، همچنان به کمیسیون انتخابات گوش‌زد می‌کند، که تکرار اشتباهات گذشته افغانستان را به بحران جدی مواجه می‌سازد.

آقای عبدالله می‌افزاید: “خدای ناخواسته اگر اشتباهات انتخابات های گذشته تکرار شود این خودش کشور را به یک بحران بسیار بزرگ می برد از این لحاظ بیشترین دقت کمیسیون را خواستار هستیم و از طرف دیگر حفظ استقلالیت کمیسیون تا همه مطمیمن باشند.”

با این حال، شکایت از مداخله ارگ و سپیدار در کار کمیسیون مستقل انتخابات بالا است، آقای عبدالله، این اتهام را نمی پذیرد و رد می‌کند. به باوری این نامزد انتخابات ریاست جمهوری کوچک‌ترین تکرار اشتباهات انتخابات گذشته می‌تواند افغانستان را به باطلاق بدبختی ببرد.

این همه در حالی است که پس از انتخابات جنجالی مجلس نماینده‌گان کمیشنرهای کمیسیون‌های انتخاباتی ممنوع الخروج و زیر پی‌گرد دادستانی قرار گرفتند و اعضای تازه به کمیسیون آمد،  از این رو است که انتظار برگزاری انتخابات شفاف و تکرار نشدن اشتباه‌های گذشته زیاد است.

گزارشگر: علی جواد اصغری

About Ariana News

Avatar

Check Also

برشنا: طالبان سالانه ۵۵۰ میلیون افغانی پول برق ۳۲ ولسوالی را به جیب می‌زنند

(Last Updated On: دسامبر 11, 2019)شرکت برق افغانستان «برشنا» میگوید که طالبان مسلح سالانه ۵۵۰ …