عبدالله: به‌خاطر حفظ چوکی نباید خون‌های بیشتر در کشور ریخته شود

(Last Updated On: سپتامبر 4, 2019)

 عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه حکومت و یک تن از نامزدان ریاست جمهوری، می‌گوید که صلح یک نیاز جدی است و نباید به‌خاطر حفظ و بقای کرسی قدرت، خون‌های بیشتر در افغانستان ریخته شود.

به ادامه کارزارهای انتخباتی، این نامزد ریاست جمهوری، که در جمع از هواداران اش در ولسوالی سروبی ولایت کابل سخن می‌گفت، تأکید می‌ورزد که این اظهارات، جز از پیکارهای انتخاباتی وی نیست و ادامه ناامنی‌ها در شهروندان کشور را به ستوه آورده است.

آقای عبدالله، می‌گوید: “موضع ما در قبال صلح روشن است و مناسب نمی‌دانیم برای حفظ چوکی یک دقیقه هم خون بریزد و به صداقت می‌گویم و گپ تبلیغاتی و کمپاینی نیست.”

در همین حال، رهبر دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» در باره تصمیم ارگ در قبال صلح نیز اظهاراتی داشت.

آقای عبدالله، اظهار می‌افزاید: “رئیس جمهور می‌گوید که اگر سه ماه بعد از انتخاب شدن اش به حیث رئیس جمهور افغانستان موضوع صلح روشن شود بازهم می‌گوید که مردم تصمیم بگیرد و من رئیس جمهور منتخب استم.”

ازسویی هم، این نامزد ریاست جمهوری، تأکید می‌ورزد که موارد مذهبی برای مردم بسیار اساس و مهم است و رئیس جمهور غنی، باید این موارد را در اظهارات‌اش باید متوجه باشد.

آقای عبدالله، می‌گوید: ” دهم محرم نزدیک است و رئیس جمهور امام حسین را نواسه خدا گفته که عیاذ بالله و تا حال آن را تصحیح نکرده و مشوره من این است که در روزهای مذهبی متوجه سخنرانی‌های اش باشد و این یک مشوره نیک به رئیس جمهور است.”

از سویی هم، انوارالحق احدی،  رئیس اجرائیه دسته انتخاباتی «ثبات و هم‌گرایی» می‌گوید که چالش‌های زیادی در حکومت وجود دارد و رئیس جمهور غنی، تاحال نتوانسته به این چالش‌ها رسیده‌گی کند. آقای احدی، همچنان اظهار می‌دارد که حتی رئیس جمهور غنی، برای بقای قدرت تلاش می‌کند تا در آمدن صلح هم‌کار نباشد.

این گفته‌ها در حالی از سوی اعضای ارشد دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی اظهار می‌شود که از این پیش رئیس جمهور کشور، چندین بار تأکید کرده است که انتخابات ریاست جمهوری در کشور برگزار می‌شود و هیچ مانعی در برابر این روند قرار گرفته نمی‌تواند. 

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

سالهاست پرونده های فساد مقامات بلند پایه حکومتی از بررسی باز مانده است

(Last Updated On: ژانویه 28, 2020)شماری از پرونده های بزرگ فساد مربوط به مقام های …