عبدالله: اگر نظام تصفیه نشود حکومت با چالش های جدی روبرو خواهد شد

(Last Updated On: اکتبر 5, 2015)

AGHAZE ROOZE 5 OCT 0037.avi_snapshot_00.00_[2015.10.05_15.56.38]

رییس اجرایی تاکید دارد که جنایت های طالبان در کندز از تریبیون دولت توجیه شده و باید صف حامیان طالبان از صف نظام جدا باشد.

اقای عبدالله میفزاید که در کندز کوتاهی های صورت گرفته و طالبان برای نا امن ساختن بخش بزرگ افغانستان این ولایت را به عنوان مرکز برگزیده اند. وی بار دیگر حمایت از طالبان در پاکستان را عامل تشدید جنگ در کشور میداند.

رییس اجرایی که به تازه گی از اجلاس سالانه سازمان ملل متحد برگشته تعهد می سپارد که حکومت برای باز گرداندن ثبات به کندز هر انچه در توان دارد انجام خواهد داد. به باور اقای عبدالله همساله با نزدیک شدن برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل هراس افگنان برای زیر سوال بردن حاکمیت ملی افغانستان حملات شان را افزایش داده که سقوط قندوز نیز بخش از این توطئه های بزرگ است.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی میگوید” نباید در داخل نظام به صدای که جنایات طالبان را توجیه میکند اجازه داده شود. وقتیکه صف نظام روشن نبود و تصفیه شده گی نبود بیشترین ضربه را حکومت می بیند و این تجربه است که از رویداد های چند روز اخیر گرفتیم.”

اقای عبدالله سقوط کندز به دست طالبان را با وجود پیش بینی حملات مرگبار این گروه بر این ولایت پرسش برانگیز دانسته و میپذیرد که کوتاهی های در این زمینه وجود داشته و همه باید پاسخگو باشند.

آقای عبدالله گفت” از تریبیون دولت جنایات طالبان متاسفانه توجیه میشود و تلاش صورت میگیرد که چشم پوشی شود.”

رییس اجرایی حمایت پاکستان از طالبان و پناه دادن به گروه های هراس افگن را عامل اصلی تشدید نا امنی ها در افغانستان میداند. وی میگوید که در حالات ویژه از مردم و گروه های مجاهدین در چهارچوب نظامیان افغان استفاده خواهند کرد و نیاز است تا در مقرری ها در ولایت های اسیب پذیر تجدید نظر شود.

رییس اجرایی میگوید” کندز به عنوان یک مرکز برای نا ارام ساختن بخش بزرگ افغانستان از سوی دشمنان انتخاب شده است. “

اقای عبدالله که بر همکاری های بیشتر با بیجا شده گان ولایت قندوز تاکید دارد و میفزاید که جهانیان از موضع افغانستان در برابر پاکستان حمایت کرده و متعهد به ادامه همکاری های دراز مدت با افغانستان نیز اند.

گزارش از فواد ناصری

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

طالبان: آماده ایم با حکومت آینده به عنوان «طرف درگیر» مذاکره کنیم

(Last Updated On: اکتبر 15, 2019) طالبان میگویند که آماده اند با حکومت به میان …