خبرهای تازه

عبدالله: انتخابات باید در زمان معین آن برگزار شود

(Last Updated On: جولای 21, 2019)

 عبدلله عبدالله، رئیس اجرائیه کشور، می‌گوید که انتخابات ریاست جمهوری باید در زمان معین آن برگزار شود.

آقای عبدالله، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ترکی (تی آر تی) با تأکید به این مطلب می‌گوید که تاهنوز روی هیچ موردی در گفت‌وگوهای صلح با طالبان توافق نهایی صورت نگرفته است و اگر چنین شود باید افغان ها در آن تصمیم‌گیرنده باشند.

آقای عبدالله میگوید: “اگر افغان‌ها میان خود روی تمامی موارد توافق کردند بعد آن یک شرایط متفاوت خواهد بود. آیا ما تمام نشان‌های این توافق را در این نزدیک‌ها می‌بینیم، متأسفانه که به این زودی‌ها اتفاق نمی‌افتد.”

در همین حال، آقای عبدالله، در این گفت‌وگوی تلویزیونی، به میان آمدن حکومت موقت را در شرایط کنونی در کشور راه حل چالش‌های موجوده نمی‌داند.

از سویی هم، رئیس اجرائیه، بر شفاف بودن، و عادلانه بودن انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو تأکید ورزیده و از کمیسیون انتخابات میخواهد تا بر وعده که به شهروندان کشور داده است متعهد بماند.

آقای عبدالله اظهار می‌دارد: “انتخابات برای مردم افغانستان یک تعهد است که باید در زمان آن برگزار شود، در عین حال باید این انتخابات شفاف و عادلانه باشد و این وعده است که برای مردم افغانستان از سوی کیمیسون مستقل انتخابات داده شده است.”

در حالی که شمارش معکوس برای کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده است، اما هنوزهم خبری از توافق نهایی روی شرایط مهم گفت‌وگوهای صلح افغانستان نیست.

About Ariana News

Avatar

Check Also

غنی: حکومت برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان آماده است

(Last Updated On: ژانویه 24, 2020)اشرف غنی رییس جمهور افغانستان در حاشیه اجلاس جهانی اقتصاد …