عبدالله: ادعای فساد اخلاقی در ارگ مستقلانه بررسی شود

(Last Updated On: می 27, 2019)

رییس اجرایی کشور، به روز دوشنبه، ۶ ثور، گفت که ادعای فساد اخلاقی در ارگ ریاست جمهوری باید به گونۀ مستقلانه بررسی شود.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور، می گوید، «اگر به این قضیه، با دید سیاسی برخورد صورت بگیرد، جز صدمه زدن به حرکت سالم زنان کشور ما، که امروز جای و جایگاه در جامعه و در بین مردم دارند، و با ایمان داری و با تعهد خدمت به مردم در گوشه های مختلف افغانستان کار می کنند، صدمه ای وارد خواهد کرد که قابل جبران نخواهد بود.»

به تازه گی حبیب الله احمدزی از مشاوران پیشین ریاست جمهوری ادعا کرده که شماری از نامزدان زن در مجلس نماینده گان که کمتر از ۶۰۰ رأی به دست آورده بودند، به اساس روابط نامشروع به مجلس نمایندگان راه یافته اند.

ارگ ریاست جمهوری این ادعا را بی اساس خوانده و گفته که دادستانی کل در این مورد از آقای احمدزی خواستار ارایه اسناد خواهد شد.

از سویی هم شهاب حکیمی، یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، می گوید، « تحقیق مردمی باید صورت بگیرد و رییس جمهور و کسانی که در ارگ کار می کنند باید جواب‌گو باشند. کسانی که قربانی این مسائل شده اند من برای شان متأسف هستم.»

این نگرانی در حالی مطرح می شود که پیش از این در سایر ادارات حکومت از موجودیت فساد اخلاقی گزارش هایی نشر شده بود، اما این نخستین بار است که در ریاست جمهوری این کشور چنین ادعایی صورت می‌گیرد.

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

طالبان سه برادر را در غور تیرباران کردند

(Last Updated On: سپتامبر 23, 2019) طالبان مسلح سه برادر را به اتهام همکاری با …