خبرهای تازه

عالمان: حمله بر مراسم مذهبی خلاف موازین اسلامی است

(Last Updated On: نوامبر 21, 2018)

حمله بر گردهمایی شماری از عالمان دینی واکنش های را در میان عالمان افغانستان در پی داشته است.

شماری از عالمان دینی میگویند که هدف قرار گرفتن اماکن مقدس و تجمع عالمان از سوی کسانی صورت میگیرد که به دین و اسلام باور نداشته و نمی‌گذارند صلح در کشور برقرار شود.

اما پرسش اینجاست که چرا اماکن مقدس و تجمعات دینی همواره مورد حمله قرار می گیرد؟ در این مورد عبدالبصیر حقانی رییس شورای علمای کابل استخبارات منطقه به خصوص پاکستان را متهم کرده میگوید که این کار از سوی استخبارات این کشور صورت گرفته تا روند صلح افغانستان مختل شود.

شماری دیگر از عالمان دین در کابل حملات خونین سه شنبه شب بر مراسم مذهبی را خلاف موازین اسلامی دانسته میگویند که هدف قرار گرفتن اماکن مقدس و تجمع عالمان در هیچ دینی جا ندارد.

شیر احمد شمس الوطن عالم دین دیگر می‌افزاید: “این کار کسانی است که دشمن دین و آرامش مردم هستند. آنها میدانند که این گونه تجمعات در مورد صلح می‌باشد به همین خاطر اماکن مقدس و تجمعات علما را مورد حمله قرار می‌دهند.”

 این حمله بر عالمان و روحانیون کشور در حالی صورت می‌گیرد که شورای عالمان و سران مذهبی در کشور از سوی مردم همواره به بی تفاوتی نسبت به جنگ افغانستان و حملات انتحاری متهم شده اند. اما عالمان دینی میگویند که آنها همواره از منبرهای مسجدها صدای ختم جنگ و خشونت را بلند کرده اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

روسیه از ادامه جنگ در کشور پس از توافق صلح با طالبان هشدار می‌دهد

(Last Updated On: آگوست 25, 2019) فدراسیون روسیه، از ادامه جنگ در افغانستان، پس از …