خبرهای تازه

طرح قانون حقوق دست فروشان آماده شده است

(Last Updated On: آگوست 18, 2015)

vlcsnap-2015-08-18-16h56m27s246

مسوولان کار و امور اجتماعی می گویند : با عملی شدن این طرح دست فروشان در کنار های جاده به اساس یک قانون فعالیت خواهند کرد .

 

این طرح به همکاری شهرداری کابل ، وزارت کار امور اجتماعی و نمایندگی سازمان ملل متحد ترتیب شده است .

 

بیکاری و فقر در افغانستان بیشترین شهروندان این کشور را بعد از کشاورزی مشغول دست فروشی ساخته است . اما دست فروشان نیز مانند دیگر کارگران دل بی غم ندارند.

فریدون یکتن از دست فروشان شهر کابل میگوید “با وجود اینکه پولیس از ما پول می گرد اما باز هم مزاحمت ایجاد می کند “

vlcsnap-2015-08-18-17h00m47s37

 

با این حال وزارت کار امور اجتماعی ، شهر داری کابل و نمایندگی سازمان ملل گرد آمده طرح را آماده کردند تا مشکلات دست فروشان در کشور حل گردد.

مسوولان شهر داری کابل می گویند: در حال حاضر هم دست فروشان در برخی موارد خلاف می کنند هم ماموران دولتی اما برای حل این مشکلات نیاز به قانون است .

خوژمند علومی معاون خدمات شهر شهرداری کابل میگوید “ما یک سروی را راه اندازی می کنیم که چقدر دست فروش در شهر ها اند و به اساس آن یک محل مناسب برای شان اماده می کنیم ”    

با این حال مسوولان وزارت کار و امور اجتماعی میگویند با تطبق این طرح در وضعیت مردم تغیر خواهد آمد .

عبدالرحیم تالقانی رییس دفتر وزارت کار و امور اجتماعی میگوید ” به این ها هم کارت جواز داده شود و هم مالیه تا در یک چهار چوب قانون کار کنند  “

حضور گسترده دست فروشان در کناره های جاده های شهر از سوی دیگر هر از گاهی مشکلاتی ترافیکی و حفظ الصحه یی را نیز به بار میاورد با این حال مسوولان می گویند با تطیق قانون حق دست فروشان در مشکلات کاهش خواهد آمد .  

About Ariana News

Avatar

Check Also

کمیسیون انتخابات روند تفتیش و بازشماری آراء را متوقف کرد

(Last Updated On: نوامبر 13, 2019) کمیسیون مستقل انتخابات، با صدور فیصله نامه‌ی، امروز چهارشنبه …