طالبان ۲۰ روستا در بغلان را تصرف و دو نفت‌کش را نیز به آتش کشیدند

(Last Updated On: جولای 15, 2019)

طالبان مسلح صبح امروز(دوشنبه، ۲۴ سرطان) ساحه یرَم علیا در ولسوالی جلگه‌ی ولایت بغلان را که بیش ۲۰ روستا دارد بدون درگیری در کنترول خود در آورده اند.

محمد سرور اکبری ولسوال جلگه ولایت بغلان سقوط این محله به دست طالبان را تایید میکند و اما تاکید دارد که در کنار مقاومت و ایستادگی نیروهای پولیس این ولسوالی، نیاز است که قوای بیشتر از مرکز بغلان با آنان هماهنگ شود تا مانع پیشروی طالبان مسلح در ولسوالی جلگه شوند.

به گفته وی هم اکنون درگیری میان سربازان پولیس و طالبان مسلح در ساحه “پوزه‌ی کمر” ولسوالی جلگه ادامه دارد و به گفته منابع محلی هدف طالبان تصرف تاسیسات حکومتی در این ولسوالی است.

در همین حال باشندگان محل می گویند که اگر ولسوالی جلگه که یک نقطه مهم و راهبردی است به دست طالبان سقوط کند راه مواصلاتی سه‌ ولسوالی خوست، فرنگ و گذرگاه نور بغلان با مرکز این ولایت قطع می‌گردد.

در یک رویداد دیگر، نیروهای مشترک امنیتی، دفاعی و خیزش های مردمی در بغلان بیش از ۱۰ روستا را در دره ولیان ولسوالی خنجان از وجود طالبان مسلح پاکسازی کرده اند.

احمد جاوید بشارت سخنگوی پولیس بغلان گفته است که دو روز قبل طالبان مسلح به قصد تصرف نقاط حاکم در سالنگ شمالی و تهدید این بزرگ راه به همکاری طالبان مسلح دره غوربند بالای دره ولیان حمله کردند که با مقاومت نظامیان ولسوالی خنجان و باشندگان محل دوباره از ساحه متواری شده و از خود تلفات سنگین نیز بر جا گذاشته اند.

در همین حال غلام صدیق بهین ولسوال خنجان می گوید که در این نبرد به نظامیان آنان تلفات وارد نشده اما به اثر شلیک های طالبان مسلح یک زن و یک کودک زخمی شده اند.

در همین حال پیش از چاشت امروز طالبان مسلح در ساحه چشمه شیر پلخمری مسیر بزرگ‌راه بغلان-سمنگان پنج عراده موتر نفت کش را به آتش کشیدند و با حضور نظامیان به محل، ساحه را ترک کرده و از راه دور وسایط نظامی و موتر های نفت کش را تهدید می کنند. 

از سوی هم سخنگوی پولیس بغلان میگوید که راه به روی موترهای مسافربری باز است اما تا رفع تهدید ها و پاکسازی محل از وجود طالبان، اجازه رفت و آمد موترهای نفت و وسایط نظامی را در این مسیر متوقف کرده اند.

در همین حال طالبان در اعلامیه ای مسوولیت به آتش کشیدن دو موتر نفت کش را به عهده گرفته است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

زلزله قوی در ترکیه دست کم ۲۰ کشته و بیشتر ۱۰۱۵ زخمی بر جای گذاشت

(Last Updated On: ژانویه 25, 2020)زمین لرزه‌ای به بزرگی ۶.۷ درجه قدرت، شام جمعه، ۴ …