خبرهای تازه

طالبان یک گروه ۱۴نفری مذاکره کننده با امریکا را اعلام کرد

(Last Updated On: فوریه 12, 2019)

طالبان یک هیات تازه‌ی ۱۴نفری را جهت مذاکره با نمایندگان امریکا تعین کرده است.

این گروه با نشر خبرنامه ای امروز(چهارشنبه، ۲۳ دلو) می‌گوید که این هیات را شیر محمد عباس استانکزی، رییس دفترپیشین طالبان در قطر رهبری خواهد کرد.

بر اساس خبرنامه طالبان اعضای هیات این گروه شامل شیر محمد عباس ستانکزی، مولوی ضیا الرحمان مدنی، مولوی عبدالسلام حنفی، شیخ شهاب الدین دلاور، ملا عبداللطیف منصور، ملا عبدالمنان عمری، مولوی امیرخان متقی، ملا محمد فاضل مظلوم، ملا خیرالله خیرخواه، مطیع الحق، ملا محمد انس حقانی، ملا نورالله نوری، مولوی محمد نبي عمری و ملا عبدالحق وثیق می‌باشد.

از این میان انس حقانی فرزند جلال الدین حقانی بنیان‌گذار شبکه حقانی، هنوز هم در بند امنیت ملی است، اما طالبان نام او را نیز شامل این هیات مذاکره کننده کرده است.

در همین حال طالبان در اعلامیه جداگانه از حکومت افغانستان خواسته است که انس حقانی را رها کنند تا او نیز در مذاکرات صلح با امریکا شرکت کند.

اما حکومت می‌گوید که انس حقانی در زندان است و هیچ نوع تصمیم در رابطه به رهایی او گرفته نشده است…”حکومت افغانستان مکلف به تطبیق قانون است و کسانی که در مقابل مردم افغانستان مرتکب جرم شده اند، بر اساس قوانین نافذه در باره‌ی آنان تصمیم گرفته می‌شود.”

این در حالی است که نشست بعدی میان نمایندگان امریکا و هیات طالبان در ۲۵ام ماه روان میلادی در قطر برگزار خواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

یافته‌های «میک» بر موجودیت فساد در ادارات حکومتی تأکید دارد

(Last Updated On: سپتامبر 22, 2019) یافته‌های کمیته مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه در برابر …