طالبان یک زوج جوان را در سمنگان تیرباران کردند

(Last Updated On: ژانویه 12, 2019)

یک زوج جوان که روز جمعه با دو کودک شان از دره صوف سمنگان به سوی ولایت بلخ در حرکت بودند در منطقه کوتل ریگ مرز میان دره‌صوف سمنگان و منطقه کشنده بلخ از سوی طالبان تیر باران شدند.

طالبان، به دو کودک این زوج آسیب جانی نرسانده اند اما تیرباران نمودن والدین شان در مقابل چشمان شان سبب شده که صدمه روحی سنگینی را متقبل شوند.

شماری از باشندگان دره صوف سمنگان و فعالان مدنی بلخ  وضع امنیتی دره صوف را نگران کننده دانسته می‌گویند، در صورتی که جلو تکرار چنین رویدادها گرفته نشود مسیر دره صوف به مسیر مرگ مبدل خواهد شد.

عبدالقادر مصباح، فعال مدنی در این ولایت می‌گوید: “حمله به افراد ملکی جرم است از سوی هر گروهی که اتفاق بیافتد جنایت بشری تلقی می شود.”  

در همین حال صدیق عزیزی، سخنگوی والی سمنگان با تأیید این رویداد می‌گوید تلاش ها جهت راه اندازی عملیات گسترده برای پاکسازی مناطق آسیب پذیر این ولایت جریان دارد.

 سخنگوی والی سمنگان در این ارتباط به آریانانیوز بیان می‌دارد: “یک عراده موتر هایلکس از دره صوف بالا به سوی ولایت بلخ در حرکت بوده که در منطقه کوتل ریگی نزدیک به منطقه کشنده ولایت بلخ میباشد، از سوی مخالفین بالای این موتر انداخت صورت گرفته که در نتیجه این زوج به شهادت رسیده است.”

ولسوالی دره صوف پایین سمنگان از ولسوالی های ناامن این ولایت است که هر از گاهی مخالفان مسلح دولت دست به آزار و اذیت مردم میزنند. باشندگان دره صوف می‌گویند، مخالفان در این ولسوالی همچنان وسایط ذغال سنگ را آتش زده و از رانندگان این وسایط بطور ماهوار باج می گیرند.

این در حالیست که گروه طالبان دست داشتن این شان درین رویداد را رد کرده و آنرا مسئله شخصی عنوان کرده اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

احتمال تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری

(Last Updated On: اکتبر 16, 2019) احتمال تأخیر در اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری …