خبرهای تازه

طالبان پول های ارسالی دفتر رولا غنی را آتش زدند

(Last Updated On: مارس 26, 2019)

گروه طالبان در ولایت ننگرهار یک اندازهء پول های را که رولا غنی برای پیکار های انتخاباتی به این ولایت فرستاده بود، به آتش زده اند.

طالبان می گوید که این پول ها را خانم رییس جمهور غنی به گونه مجهول به ولایت ننگرهار فرستاده تا در پیکار های انتخاباتی از آن کار گرفته شود.

شماری از مسوولان مرکز های صحی در ولایت ننگرهار می گویند که از دفتر رولا غنی پول های برای آنان فرستاده شده بود و دستور داده شد تا این پول ها برای بیماران زن که در مرکز های صحی شهر جلال آباد و ولسوالی ها مراجعه می کنند در بدل کاپی تذکره توزیع گردد و گفته شود که این تحفه بانوی نخست است.

داکتر ملنگ، مسوول کلنیک زاوه ولسوالی خوگیانی می گوید: “برای ما از طریق ریاست جمهوری پول فرستاده شده و گفتند که این پول را بالای مریضان تقسیم کنید و طالبان آمدند و جلو این کار را گرفتند.”

با این حال پس از توزیع این پول ها در بخش های زیر اداره گروه طالبان، این گروه واکنش نشان دادند و سی مرکز صحی را بسته کردند.

داکتر عبدالله شیرزاد، کارمند بخش صحی می گوید: “از رییس جمهور می خواهیم تا این کار را انجام ندهد و این که مرکز های ما بسته می شود ما تحقیر می شویم.”

ازسویی هم شماری از اعضای شورای ولایتی ننگرهار میلیون ها افغانی برای پیکار های انتخاباتی آقای غنی فرستاده شده و شماری از افراد از امکانات دولتی استفاده می کنند.

ناصرخان کامه وال، عضو شورای ولایتی ننگرهار می گوید: “ما شاهد استیم که در ولسوالی خوگیانی این پول ها توزیع شده و این کار چشم سفیدی است.”

اجمل عمر، عضو شورای ولایتی ننگرهار می گوید: “اگر صحت و کمپاین انتخاباتی یک جا شود این یک مشکل کلان است و احتمال دارد که طالبان نه تنها در ولایت ننگرهار بل در تمام ولایت ها مرکز های صحی را بسته خواهند کرد.”

درهمین حال رییس صحت ولایت ننگرهار تائید می کند که میلیون ها افغانی از دفتر بانوی نخست به بخش صحت فرستاده شده و دستور داده شده که از آدرس آنان به بیماران توزیع گردد و به همین علت گروه طالبان شماری از مرکز های صحی را بسته کرده اند.

داکترنصیر احمد درانی، رییس صحت عامه ولایت ننگرهار می گوید: “نظر به نفوذ به کلنیک ها پول توزیع شده که به تمام زنانی که به مرکز های صحی مراجعه می کنند پول تشویقی داده شود که سن شان از ده سال بیشتر است.”

فعالان مدنی هم این کار بانوی نخست را به باد انتقاد می گیرند.

عزیز خوگیانی، رییس نهاد حرکت جوانان بیدار می گوید: “این یک کمپاین است کمک نیست اگر کمک می کنند وسایل و دوا به مرکز های صحی کمک کنند و این کار خلاف اصول است.”

برخی از منابع می گویند که به علت توزیع همین پول ها شماری از مرکز های صحی در ولایت لغمان نیز بسته شده اند، اما مسوولان این ولایت در باره تائید و رد این موضوع چیزی نگفته اند. با این حال هوسی مسوول دفتر مطبوعاتی بانوی نخست به آریانا نیوز می گوید که از آدرس دفتر بانوی نخست پول فرستاده نشده است، اما مسوولان صحت ننگرهار گفته اند که این پول ها از آدرس دفتر بانوی نخست به این ولایت فرستاده شده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

غنی: پیشنهادم به عبدالله رهبری شورای عالی صلح است

(Last Updated On: آوریل 3, 2020)محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور برای حل بحران سیاسی، …