خبرهای تازه

طالبان پاکستانی از گروه داعش اعلام حمایت کردند

(Last Updated On: اکتبر 5, 2014)

conference

وزارت امور داخله افغانستان بیعت طالبان پاکستانی را از “داعش” نگران کننده خوانده و گفته است که موجودیت و فعالیت این گروهای دهشت افگنی در خاک پاکستان سبب بی ثباتی در افغانستان خواهد شد.

به تازگی طالبان پاکستانی از جنگجویان گروه دولت اسلامی بیعت و وفاداری اش را اعلام کرده و به جنگجویان خود دستور داده تا جنگجویان گروه دولت اسلامی را در تأسیس یک خلافت اسلامی جهانی یاری رسانند.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله گفت:”موجودیت گروهای تروریستی در خاک پاکستان، فعالیت شان و فرصت های که در خاک پاکستان برایشان داده شده است بزرگترین تهدید برای ثبات افغانستان است”.

در همین حال شماری از آگاهان سیاسی افغان نیز از گسترش باور های افراطی در منطقه نگران اند.

به باور احمد سعیدی آگاه امور سیاسی؛ طالبان افغان از سازمان های استخبارتی منطقه دستور میگردند و زمانی که طالبان پاکستانی با گروه جنگجوی “داعش” بیعت کنند دامنه این نوع تفکر در داخل خاک افغانستان نیز گسترش خواهد یافت.

آقای سعدی گفت:” باورم اینست که آی، اس، آُی پاکستان تغییر سیاسی میدهد، میخواهد کشتن مردم افغانستان و پاکستان را ظالمانه تر انجام بدهد، چون همه مردم از حرکت های چون سر بریدن ها وقتل های که توسط “داعش” صورت میگیرد ترس دارند از این رو بعد از این کسانیکه در افغانستان و منطقه چنگ میکنند با لباس و بیرق “داعش” خواهد بودند، اما همان طالبان افغانی و پاکستان خواهد بود بس”.

این در حالیست که ذبیح‌الله مجاهد فردی که خود را سخنگوی طالبان معرفی می‌کند در ایالت سند پاکستان فعالیت می‌کند، حضور این سخنگوی طالبان در ایالت سند هنگامی روشن شد که وی ظاهراً فراموش کرده بود که نمایه موقعیتش را در صفحه اجتماعی توئیتر خاموش کند.

همزمان با این مقامات افغان نیز پیش از این گفته بودند که طالبان افغان به حمایت ای اس ای و طالبان پاکستان جنگ در افغانستان را ادامه میدهند.

 a

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …