خبرهای تازه

طالبان قیمت حمله روز پنج شنبه را میپردازند: حنیف اتمر مشاور شورای امنیت هشدار داد

(Last Updated On: جولای 6, 2016)

5

 مشاور شورای امنیت ملی به طالبان و حامیان آنان هشدارداده گفته است هراس افگنان باید جواب هرقطره خون قربا نیان رویداد پنجشنبه خونین را بدهند . وزیر داخله که با مشاور امنیت ملی به دیدن مجروحان شفخانه ۳۰۰بستر نظامی رفته است می گویدافرادی که در این حادثه غفلت وظیفوی کرده اند به شدت مجازات خواهند شد.

 شادی های عید این سربازان که هنوز از میدان های جنگ تجربه ندارند اکنون در بستر شفاخانه سپری می شود 33سرباز از میان این دانش آموخته های نظامی که در انفجار های روز پنجشنبه خونین کشته شدند. و نزدیک به هشتاد تن دیگر زخم برداشته اند . مشاور شورای امنیت ملی رییس جمهور به شهروندان وعده میدهد که انتقام خون این قربنیان را از طالبان و حامیان آنان خواهد گرفت .

حنیف اتمرمشاور امنیت ملی میگوید ” به طالبان پیام فرستادیم که انتقام قطره قطره خون این شهدا را خواهیم گرفت ما به آنان این هشدار را داده ایم که از حامیان آنان نیز انتقام می گیریم.”

در عین زمان وزیر داخله کشور می گوید آنانی که در حفظ جان این سربزان غفلت کرده اند صد در صد جزا خواهند دید.

تاج محمد جاهد وزیر امور داخله گفت ” آنانیکه در انجام وظایف شان و در حفاظت از این نیروه های دلیر ما که برای امنیت جان مردم آماده شده بودند غفلت کرده اند پس از بررسی هیات ما آنان صد فیصد مجازات می شود”.

شماری این سربازن که از آن حادثه مجروح شده اند از دولت می خواهند تا صورتی که مدوای شان در داخل کشور میسر نباشد برای درمان به خارج فرستاده شوند .

فواد سرباز زخمی شده گفت “ما برای امنیت مردم هستیم حال زخمی شدیم و در این جا تداوی مه نمی شود از دولت می خواهم که به بیرون از کشور مرا بفرستد.”

به نبال بروز این رویداد رییس جمهور غنی نیز اعلام کرده است که انتقام این سربازان را خواهد گرفت و مجروحانی که امکان درمانش در داخل کشور میسر نباشد به خارج فرستاده خواهند شد.

گزارشگر: علی اصغری

About Ariana News

Avatar

Check Also

پرتاب بمب دستی بر یک مراسم عروسی در خوست ۲۰ زخمی بر جا گذاشت

(Last Updated On: ژانویه 26, 2020) افراد ناشناس شب گذشته بر یک مراسم عروسی در …