خبرهای تازه

طالبان در ولایت کندز تلفات سنگینی را متقبل شدند

(Last Updated On: اکتبر 22, 2018)

مقام ها در قول اردوی ۲۰۹ شاهین میگویند که در نتیجه حملات توپچی در برخی ساحات ولسوالی امام صاحب ولایت کندز ۳۴ عضو گروه طالبان به شمول ۴ عضو کلیدی این گروه کشته و ۲۹ طالب دیگر زخمی شده اند.

در این حملات همچنان ۲ محل سوق و اداره و ۳ محل تجمع طالبان از بین برده شده است.

به گفته این مقام ها همچنان در نتیجه حملات توپچی و درگیری های رویاروی نیروهای امنیتی با هراس افگنان طالب در ساحه زرخرید مرکز ولایت کندز و خواجه پسته شاهراه خان آباد – کندز ۶ طالب به شمول ابوذر معاون لعل محمد زرقاوی یکی از فرماندهان برجسته طالبان کشته شده و ۷ تن دیگر آنان به شمول جمعه الدین مشهور به نظامی یک فرمانده کلیدی طالبان به شدت زخم برداشته است.

با وجود که هنوز هم تهدیدات امنیتی بالای شهر کندز پا برجاست و شاهراه های این ولایت بسته یا هم با تهدید بلند امنیتی روبرو است؛ اما مسوولان محلی ولسوالی امام صاحب میگویند که حمله تهاجمی گروه طالبان از چهار بخش بازار این ولسوالی عقب زده و چندین روستا و پاسگاه های نیروهای دولتی را نیز دوباره از اداره طالبان آزاد شده است.

اما برخی از اعضای شورای ولایتی این ولایت از وخامت اوضاع امنیتی در ولسوالی خان آباد و حضور گسترده طالبان در فاصله های سه کیلومتری شهر کندز نیز ابراز نگرانی کرده میگویند که در سومین روز نبردهای ولایت کندز رقم تلفات غیرنظامیان و مردم ملکی بالا است. همچنان بزرگراه کندز- تخار هنوز بسته و بزرگراه کندز- بغلان نیز با تهدیدات بلند امنیتی مواجه است.

با این حال نیروهای دولتی میگویند که نیروی کافی برای راه اندازی عملیات ها در اختیار دارند و پس از آزاد سازی کامل امام صاحب دامنه عملیات ها را برای باز کردن مسیر کندز- تخار و تصفیه روستاهای اطراف شهر کندز می کشانند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

مجلس نمایندگان ادعای «تجاوز جنسی» بر «دانش‌آموزان» در لوگر را بررسی می‌کند

(Last Updated On: نوامبر 16, 2019) مجلس نمایندگان، با گماشتن یک هیات، مساله ادعای تجاوز …