خبرهای تازه

طالبان در غزنی از تاجران و کسبه کاران باج گیری می کنند

(Last Updated On: دسامبر 10, 2016)

ghazni2گروه طالبان درغزنی مکتوب و لیستی را برای تاجران و کسبه کاران این ولایت فرستاده است تا براساس آن ازآنان سالانه پول جمع آوری کنند.

حسن رضا یوسفی، منشی شورای ولایتی ولایت غزنی با تایید این خبر از این موضوع ابراز نگرانی کرده می گوید، اگر جلو این کار گروه طالبان گرفته نشود، این گروه از این راه تقویت نظامی می شوند و این کار به یک فرهنگ مبدل خواهد شد.

وی می افزاید: مهمتر از همه این موضوع بالای روحیه مردم تاثیر منفی می گذارد و مشروعیت نظام مرکزی را واقعا”  از بین می برد.

در همین حال فرمانده پولیس ولایت غزنی نیز با تایید این معضل می گوید، تا حالا یک رییس موتر فروشها را به جرم جمع آوری پول برای گروه طالبان بازداشت کرده اند. وی هشدار میدهد، اگر سایراصناف نیزبه این کار دست بزنند ازسوی آنان گرفتارخواهند شد.

امین الله امرخیل فرمانده پولیس غزنی در همین حال به مردم اطمینان میدهد که پولیس شب و روز در خدمت آنان قرار داشته و حتی حاضر است تا امنیت منازل و دارائی های شان را نیز تامین کند، در صورتی که مردم با پولیس همکار باشند.

آقای امرخیل از مردم میخواهد تا در شناسایی افراد که با گروه های طالبان و سایر دزدان همکاری می کنند، با نیروهای امنیتی همکاری کنند تا قسمیکه شماری از این گروه ها در گذشته بازداشت شده و به پنجه قانون سپرده شده اند، آنان را گرفتار کنند.

گفته میشود طی یک ماه اخیرنیروهای امنیتی درغزنی چندین باند تروریستی تبه کار، دزدان مسلح وآدم رباها را بازداشت کردند که تاثیرات مثبتی درتامین امنیت این شهربوجود آورده است.

طالبان تا هنوز در مورد این خبر اظهار نظر نکرده اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده را در شهر کابل به قتل رساندند

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده در حوزه هفتم …