طالبان: در انتخابات “نمایشی و جعلی” اشتراک نمی‌کنیم

(Last Updated On: آوریل 16, 2018)

گروه طالبان در واکنش به درخواست رییس جمهور اشرف غنی مبنی بر اشتراک در انتخابات آینده، اعلام کرد که این گروه در انتخابات “نمایشی و جعلی” اشتراک نخواهد کرد و از مردم نیز خواست تا در این پروسه شرکت نکنند.

در خبرنامه یی که از سوی این گروه منتشر شده، آمده است که نیروهای خارجی تا کنون در کشور حضور داشته و تمامی تصامیم توسط آنها گرفته میشود.

رییس جمهور غنی در روز ثبت نام رای دهندگان از طالبان خواست تا از فرصت بوجود آمده استفاده نمایند و در انتخابات آینده سهم بگیرند.

با این حال، کمیسیون مستقل انتخابات بار دیگر از گروه طالبان میخواهد که در روند برگزاری انتخابات سهم گرفته و حتی نامزدان برای کرسی های مجلس نمایندگان و شورا های ولسوالی داشته باشند.

حفیظ الله هاشمی، عضو کمیسیون انتخابات گفت: “این انتخابات بخاطر همین است که مسایل سیاسی، امنیتی، جنجال ها و دیگر گپ ها را حل کند و امیدوار هستیم که اگر بتوانیم یک انتخابات شفاف داشته باشیم، شاید بیشترین کمک به پروسه صلح بکند.”

کمیسیون مستقل انتخابات از برگزاری انتخابات پیشرو در ماه میزان امسال اطمینان داده است و از شهروندان کشور خواسته است که برای اشتراک در انتخابات به مراکز ثبت نام رفته، با گنجانیدن نام شان در فهرست رای دهندگان به نامزد دلخواه شان رای دهند.

قرار است انتخابات ولسی جرگه و شورای‌های ولسوالی‌ها ۲۸ میزان سال جاری برگزار شود.

About Ariana News

Check Also

ریاست اجراییه: هیچ بهانه‌ی برای ناکامی مذاکرات صلح وجود ندارد

(Last Updated On: مارس 23, 2019) ریاست اجراییه حکومت می‌گوید، اگر طالبان از فرصت به …