خبرهای تازه

طالبان جنازه های نیروهای دولتی را بدون شستشو، کفن و نماز در خاک دفن میکنند

(Last Updated On: دسامبر 10, 2017)

جان باخته گان نیروهای امنیتی در ولایت ارزگان روز ها در میدان های جنگ می ‌‌مانند و طالبان آنان را بدون شستشو، کفن و نماز جنازه زیر خاک می کنند.

نظامیان در ارزگان ادعا کردند که برای جان باخته گان نیروهای امنیتی در این ولایت حتا مراسم فاتحه و دعا خوانی برگزار نمی شود و هیچ کمکی از سوی دولت هم برای انتقال اجساد شان صورت نمی گیرد.

عبدالرازق، یکی از سربازان پولیس ولایت ارزگان چنین گفت: “کمک نیست، شهید ما پنج روز و چهار روز میماند، طالبان بدون غسل و نماز جنازه زیر خاک اش می کنند.”

سید نور، یکی دیگر از سربازان اضافه کرد: “نه کفن است، نه غسل و نه هم دعا، هیچ ملا هم حق ندارد که بر سر جنازه نیروی امنیتی بیاید.”

در ارزگان، طالبان بیشتر گروهی بر پاسگاه های نیروهای دولتی یورش می برند؛ اما به دلیل آنچه که نبود مهمات کافی و نرسیدن کمک به وقت خوانده می شود، بیشتر نظامیان قربانی می شوند.

عبدالله، یکی از سرباز ها بیان کرد: “شهیدان ما میمانند، زخمیان میمانند، طالبان میایند و زخمیان ما را می کشند، نه سلاح داریم و نه کمک می رسد. شهیدان ما می ماند مهمات ما که تمام می شود طالبان می آیند و زخمیان مان را نیز می کشند.”

اما فرمانده پولیس ارزگان، رحمت الله صدیقی این گفته ها نیروهای زیر دستور اش را رد می کند.

آقای صدیقی اظهار نمود: “سربازان ما سواد کافی ندارند، نمی دانند که چه وقت چه بگویند. به موقع شهید و زخمی شان را انتقال می دهیم.”

ارزگان یکی از نا امن ترین ولایت های افغانستان است که دامنه فعالیت طالبان در آن خیلی گسترده است. سال پار چیزی نمانده بود که این ولایت به گونه کامل از سوی طالبان تصرف شود.

گزارشگران: باعث حیات و سمیع جهش

ویرایشگر: محمد ذکریا سحری

About Ariana News

Avatar

Check Also

زمان: طالبان با گروه‌های هراس‌افگن دیگر ارتباط قوی دارد

(Last Updated On: دسامبر 7, 2019)ادریس زمان سرپرست وزارت خارجه کشور میگوید که هنوز هم …