طالبان بزرگ راه فاریاب-جوزجان را مسدود کرده اند

(Last Updated On: دسامبر 20, 2017)

اعضای شورای ولایتی فاریاب تایید نموده اند که گروه طالبان مسلح بزرگ راه فاریاب-جوزجان را مسدود کرده اند.

آنها از وضعیت بد امنیتی در بیش از ده ولسوالی این ولایت ابراز نگرانی کردند و اظهار داشتند که افزایش حضور مخالفان مسلح دولت در این ولایت به نگرانی جدی مبدل شده است.

عبدالاحد ایلبیک، عضو شورای ولایتی فاریاب گفت: «آن گونه که انتظار میرفت، حکومت برای پاکسازی و راه اندازی عملیات ها در فصل سرما با برنامه های مستحکم وارد عمل نشده و وضعیت رو به وخامت است.»

مقام های امنیتی در قول اردوی ۲۰۹ شاهین بیان کردند که عملیات نیروهای مشترک امنیتی از طریق زمین و هوا برای بازگشایی مسیر شاهراه شماره یک و پاکسازی ساحات ناامن ولسوالی خواجه سبز پوش ادامه دارد.

به گفته این مقام ها از شروع عملیات نوید ۸، تا کنون ۳۰ مخالف به شمول فرمانده کلیدی گروه طالبان کشته شده و نزدیک به ۲۵ طالب دیگر زخم برداشته اند.

نصرت الله جمشیدی، معاون مطبوعات قول اردوی ۲۰۹ شاهین اضافه کرد: «عملیات ها را به دو وقفه در فاریاب راه اندازی میکنیم. اگر یک عملیات ختم میشود در همان زمان که ساحه دیگری زیر تهدید باشد ما در انجا عملیات خود را راه اندازی میکنیم.»

محمد نعیم اندرابی، آمر امنیت فرماندهی پولیس فاریاب نیز از ادامه عملیات نوید ۸ برای بازگشایی شاهراه نمبر یک سخن زد.

او همچنان افزود که در این عملیات به نیروهای امنیتی آسیب نرسیده و تنها دو عراده واسطه هاموی‌ این نیروها از اثر اصابت مرمی مخالفان تخریب شده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سیگار: فساد در حکومت افغانستان سبب تقویت گروه طالبان شده است

(Last Updated On: نوامبر 21, 2019)بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) می‌گوید که طالبان …