خبرهای تازه

طالبان با پوشیدن «لباس های زنانه» در خانه های مردم شهر فراه پنهان شده اند

(Last Updated On: می 17, 2018)

وزارت دفاع ملی می گوید طالبان با پوشیدن لباس های زنانه در حومه های شهر فراه در خانه های مردم پنهان شده اند.

تصویر های که ماموریت حمایت قاطع منتشر کرده؛ میدان جنگ فراه، در تصویر ها دیده می شود که تفنگداران طالب دنبال پناه گاه اند اما از تیر پهپاد های نیروهای خارجی رهایی ندارند. ظاهراً اگر امریکا بخواهد، طالبان را در هر سوراخی زمین گیر می کند.

 چهارشنبه از پاکسازی شهر فراه از وجود طالبان خبر داده شد اما شب همین روز جنگجویان طالب حملات شان را بر شهر از سر گرفتند. می خواستند زندان و فرماندهی پولیس فراه را هم نشانه بگیرند اما عقب زده شدند.

بصیر سالنگی، والی فراه گفت:”بر فعلا تصفیه و تلاشی جریان دارد هیچ تشویش وجود ندارد که گروه طالبان در شهر فراه حضور داشته باشند. کل راه پیش ماه انسداد است.”

ارتش می گوید طالبان در داخل شهر حضور ندارند اما در سه کیلومتری شهر فراه در خانه های مردم با پوشیدن لباس های زنانه پنهان شده اند.

هم اکنون صد ها نظامی دنبال پاکسازی در شمال و شمال غرب و جنوب و جنوب غرب شهر اند اما حملات هوایی نظامیان خارجی بر مواضع طالبان در فراه، اکنون متوقف است.

محمد رادمنش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع بیان داشت:”در حومه شهر در برخی خانه ها با پوشیدن لباس زنان اینها خود را پنهان کرده اند گاه و ناگاه یگان فیر های پراگنده می شود.”

طالب در شهر نیست اما فیر های پراگنده هنوزهم سایه ترس و دلهره را از فراه دور نساخته است.

داد الله قانع، عضو شورای ولایتی فراه اظهار داشت: “مخالفان خب بیرون شده بودند ولی چرا اینها در شهر دوباره پیدا می شوند چرا نهاد های کشفی برای دریافت آنان اقدام نکرده اند.”

طالبان سه شنبه حملات گسترده ای را بر شهر فراه آغاز کردند تا جای که بخش های از شهر سقوط کرد اما رفته رفته در دو روز معادله جنگ در فراه دوباره عوض شد و حرف نخست را در میدان نبرد، حالا نیروهای دولتی می زنند؛ نیروهای که شمار شان زیاد است و با پشتیبانی هوایی نیروهای خارجی همراهی می شوند.

گزارشگر: باعث حیات

About Ariana News

Check Also

رانش کوه در بدخشان جان هشت تن را گرفت

(Last Updated On: ژانویه 17, 2019) رانش کوه در ولسوالی راغستان ولایت بدخشان جان هشت …