خبرهای تازه

ضیاء مسعود: برکناری ام به مثابه جنگ داخلی در افغانستان است

(Last Updated On: آوریل 19, 2017)

vlcsnap-2017-04-18-16h47m35s73احمد ضیا مسعود هشدار میدهد در صورتی که از قدرت کنار زده شود جنگ داخلی در کشور دور از تصور نخواهد بود .

آقای مسعود شامگاه دوشنبه با صدور فرمانی از سوی رییس جمهور اشرف غنی از سمت اش به عنوان نماینده فوق العاده رئیس جمهور در امور اصلاحات و حکومت داری خوب سبکدوش شد می گوید که حکومت وحدت ملی بر اساس قرارداد میان احزاب و گروه های سیاسی در یک تعهد کتبی به میان آمده است و رییس جمهور نمی تواند وی را از ساختار سیاسی حکومت عزل کند.

مسعود که درست پس از شکل گیری حکومت وحدت ملی از سوی رییس جمهور با صلاحیت های معادل با معاون رئیس جمهور مقرر گردید و رئیس جمهور در آن زمان او را فرد با اراده و مفید برای ساختار سیاسی کشور خواند.

احمد ضیا مسعود نماینده پیشین رییس جمهور در امور اصلاحات و حکومتداری خوب گفت: ” نظر به تعهدات کتبی و خصوصیات در حکومت وحدت ملی رییس جمهور حق ندارد مرا حذف کند حکومت مصلحتی است هرگروه از حکومت بیرون کند زمینه را برای بی ثباتی سیاسی و جنگی داخلی آماده می سازد بیرون ماندن من از قدرت کشور را به یک بحران دیگر خواهد برد. “

آقای مسعود می گوید که تصمیم داشت در هشتم ثور ماه آینده استعفا دهد، زیرا رییس جمهور صلاحیت های کاری بسیاری از نهاد های حکومتی به شمول  بخش کاری خود اش را محدود ساخته است تا جای که  اکنون رییس جمهور 45 کمیسیون را رهبری می کند.

آقای مسعود افزود: ” مردم از من می‌پرسند که علت اینکه از ساختار سیاسی حذف شدید چیست؟ من گناه خود را نمی‌دانم و گناهم به من گفته نشده و نه به داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائی حکومت وحدت ملی  گفته شده و نه صحبت شده است “.

اما نزدیکان آقای مسعود می گویند که طرفداران ضیا مسعود در حال رایزنی در این مورد اند.

جاوید کوهستانی آگاه امور نظامی در صحبت با آریانانیوز گفت: ” فعلا در حال گفتگو و رای زنی هستیم تا یک راه حل درست را دریابیم “.

منابع نزدیک به آقای مسعود می گویند تنش ها زمانی میان او و رییس جمهور به میان آمد که آقای مسعود در شمال از حکومت وحدت ملی انتقاد کرد و دست کم یک سال می شود که رییس جمهور با او ملاقات نداشته است.

گزارشگر: احمد فرشاد صالح

About Ariana News

Avatar

Check Also

افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده را در شهر کابل به قتل رساندند

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده در حوزه هفتم …