خبرهای تازه

صالح: حکومت در چهار سال گذشته هیچ نوع تجدید در فهرست تحریم بر طالبان و القاعده نکرده است

(Last Updated On: سپتامبر 21, 2018)

امرالله صالح، رییس پیشین امنیت ملی در گفتگو با آریانانیوز می گوید که حکومت افغانستان در چهار سال گذشته هیچ نوع تجدید در فهرست تحریم بر گروه طالبان و القاعده نکرده ست.

در اوج تلاش های صلح، امرالله صالح رییس پیشین امنیت ملی، خواهان جا دادن فرماندهان نو ظهور طالبان والقاعده در فهرست تحریم های سازمان ملل است، آقای صالح می گوید که در چهار سال گذشته حکومت افغانستان هیچ نوع تجدید در فهرست های تحریم براعضای طالبان والقاعده نکرده است.

آقای صالح بیان داشت: “رییس کمیته تحریم های سازمان ملل بر طالبان والقاعده گفت، که افغانستان در چهار سال اخیر هیچ نوع تجدید فهرست تحریم هارا نکرده است”.

امرالله صالح باور دارد که سیاست های اشتباه حکومت پس از حامد کرزی سبب شده تا طالبان با گذشت هر روز مشروعیت منطقه ای پیدا کنند.

وی اظهار داشت:”بنا به سیاست های غلط حکومت، دشمن مشروعیت ملی وبین المللی پیدا کرده است.”

با این همه دو بار اعلام آتش بس با طالبان نشان داد که حکومت افغانستان می خواهد از موضع نرم تر وارد مذاکره با این گروه شود. اما عبدالله عبدالله رییس اجرایه در پاسخ به این پرسش که آیا افغانستان به صلح نزدیک شده است، گفت: “عزم و اراده وجود داشته ، اما اگر بگویم که نزدیک تر شدیم به صلح نخیر”.

اخیرا حکومت افغانستان و امریکا تلاشها رابرای آغاز گفتگوهای صلح بیشتر ساخته اند. در کنار این  هییت های از گروه طالبان به چند کشور منطقه از جمله ازبکستان، چین، امارت متحده عربی و روسیه با گذرنامه های افغانی سفر کردند و حتا گفتگوهای با مقام های امریکایی انجام دادند. گفتگوهای که منتقدین آنرا مشروعیت بخشیدن به گروه طالبان میدانند.

گزارشگر: شاهپور فرهمند

About Ariana News

Check Also

اظهارات تازه عطامحمد نور در پیوند به تنش‌های اخیر در بلخ

(Last Updated On: مارس 20, 2019) عطامحمد نور، والی پیشین بلخ و رییس اجراییه حزب …