خبرهای تازه

صالح: انتقال قدرت از طریق کودتا و تفنگ‌سالاری صورت نخواهد گرفت

(Last Updated On: سپتامبر 15, 2019)

امرالله صالح، معاون نخست، دسته انتخاباتی «دولت‌ساز» می‌گوید که انتقال قدرت از طریق کودتا و تفنگ‌سالاری صورت نخواهد گرفت.

آقای صالح، در یک گردهمایی انتخاباتی در ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا همچنان اظهار میدارد که ایجاد حکومت موقت در کشور خواست یک حلقه توطئه‌گر است و اکنون تنها راه انتقال قدرت برگزاری انتخابات است.

آقای صالح، میگوید: “نگذاریم که یک حلقه کوچک دسیسه‌گر بروند به‌عنوان، موقت، سرپرست، کودتا، تغیر، این و آن صلاحیت را از مردم بگیرند و ۱۵ نفر غیرانتخابی که معلوم نیست از کجا این ها نماینده‌گی میکنند توطعه کنند”.

در همین حال، آقای صالح در پیوند به گفت‌وگوهای صلح می‌گوید که با طالبان صلح خواهند کرد اما صلحی که در آن منافع مردم افغانستان حفظ باشد.

آقای صالح می‌افزاید: “هر زمانیکه این گروه بخواهد در آغوش مردم بیاید ما با استفاده از قانون اساسی، استفاده از جمهوریت و از حوصله بزرگ مردم افغانستان با ایشان صلح میکنیم، طالب به منافع یک گروه و منافع آی اس آی میجنگند ما به منافع یک ملت فکر میکنیم”.

با این همه باشنده‌گان در کاپیسا می‌گویند که حکومت مرکزی در چند سال گذشته به ولسوالی‌های این ولایت توجه نکرده و انتظار دارند که حکومت جدید در بازسازی و حل مشکلات مردم در این ولایت توجه کند.

گزارشگر: خالد نیکزاد

About Ariana News

Avatar

Check Also

تحقیق در مورد سقوط هواپیما درغزنی جریان دارد – نیروهای آمریکایی

(Last Updated On: ژانویه 28, 2020)نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان گفته اند که در مورد …