شیران خراسان مالدیو را در هم کوبید و به نیمه نهایی مسابقات جنوب آسیا صعود کرد

(Last Updated On: دسامبر 29, 2015)

afg-football-maldive-28-dec-15

کام افغانستان با پیروزی قاطع برابر مالدیو در قهرمانی جنوب آسیا شیرین تر شد.

ملی پوشان فوتبال افغانستان با پیروزی قاطع چهار بر یک مقابل مالدیف ضمن صعود به عنوان تیم اول از گروه دوم قهرمانی جنوب آسیا به نیمه نهایی این رقابتها، برای اولین بار در تاریخ، تیم ملی فوتبال مالدیف را شکست دادند.

نیمه اول برای ما خوب شروع شد و در دقیقه بیستم فیصل شایسته روی فراری تماشایی از عمق دفاع مالدیفی ها موفق شد اولین گل افغانستان را در این بازی به ثمر رساند. در حالی که خوب دفاع می کردیم اشتباه نابه هنگام انوش دستگیر که برای اولین بار در خط دفاعی تیم به کار گرفته شده بود، فرصت را برای علی فریس مهاجم مالویف مهیا ساخت تا او ضمن تساوی بازی برای اولین بار دروزاه شیران خراسان را در این رقابتها باز کند و کلین شیت اویس عزیزی را پس از 304 دقیقه بشکند.

اما طولی نکشید که شیران خراسان با ضربه استثنایی امید پوپلزی از روی یک ضربه آزاد نتیجه را دو بر صفر کرد تا افغانستان یک بار دیگر از حریف خود پیش افتد. در ادامه حملات دو تیم تا پایان نیمه اول بی نتیجه بود در ختم 45 دقیقه اول نتیجه دو بر یک به نفع افغانستان ثبت شد.

نیمه دوم شیران خراسان با هدایتهای مثبت شگرت در نیمه مربیان دروازه مالدیو را دو بار دیگر باز کردند تا کار مالدیف یکسره شود. آرش هاتفی در دقیقه 51 و امید پوپلزی در دقیقه 54 دو گل دیگر افغانستان را در این بازی به ثمر رساند تا ضمن بردی شیرین و پر گل افغانستان برای اولین بار مالدیو را در تاریخ بازی های ملی شکست دهد. شیران خراسان با کسب این برد و با یازده گل زده و یک گل خرده و با نه امتیاز کامل از سه بازی و عنوان اولی گروه دوم راهی مرحله نیمه نهایی رقابتها شد تا حریف سریلانکا شود.

ملی پوشان فوتبال افغانستان پنجشنبه این هفته برای راهیابی به بازی نهایی برابر تیم سریلانکا قرار می گیرد. در سوی دیگر مالدیو حریف هند میزبان خواهد بود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ریزش سقف یک مدرسه در قندهار جان پنج دانش‌آموز را گرفت

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) در نتیجه فرو ریختن سقف یک مدرسه در ولایت …